Coca-Cola відкликала рекламу з телеканалів, підконтрольних банку «Россия»

11:39, 6 серпня 2014

Один з найбільших рекламодавців на російському медіаринку  The Coca-Cola Company з серпня відкликала рекламу відразу з чотирьох федеральних телеканалів. Три з них - РЕН ТВ, «Пятый канал» та «Домашний» пов’язані з банком «Росія», який потрапив під санкції США.  Четвертий – телеканал «Звезда»,  підконтрольний Міністерству оборони Росії.  У Coca-Cola стверджують, що це рішення суто економічне і не пов’язано з санкціями, повідомляє «Комерсант».

Представник агентства MediaVest, яке розміщає рекламу на ТВ для Coca-Cola  Юрій Борисовський та директор з зовнішніх зв’язків російського офісу Coca-Cola Анна Козловська підтвердили виданню, що реклама компанії справді не присутня на цих каналах з початку серпня. Проте вони пояснюють це особливостями медіа планування і тим, що аудиторія цих каналів не є цільовою для брендів Coca-Cola. Компанія вирішила перерозподілити бюджет і зосередитись на інших федеральних каналів, реклама на яких буде більш ефективною для бренда. Річний рекламний бюджет компанії в Росії 2,5 млрд рублів ($70 млн).

Топ-менеджер однієї з російських телекомпаній та джерело видання на ринку телереклами не виключають, що рішення про відкликання рекламних бюджетів , пов’язано із санкціями США та Євросоюзу щодо Росії. РЕН ТВ та «Пятый канал» входять в «Национальную Медиа Группу», що підконтрольна банку «Россия»  Юрія Ковальчука. Банку також належить 54,9% кіпрской Telcrest, яка володіє 25,2% «СТС Медиа» (включає «Домашний», СТС та «Перець»).

У квітні  Ковальчук та банк «Россия» попали в список компаній та осіб проти яких застосовано санкції Міністерства фінансів США. Фактично, американським компанія було заборонено вести з ними справи. За інформацією «Комерсанту», тоді ж взаєморозрахунки з компаніями, до яких має стосунок банк «Россия» обговорював комітет при Асоціації комунікаційних агентств Росії. На цій зустрічі було узгоджено лист до найбільших телекомпанії країни та рекламістам з пропозицією відкрити структуру власності «у зв’язку із введенням міжнародних санкцій».