Через витік даних користувачів Facebook у США загрожує багатомільярдний штраф

10:37, 15 лютого 2019

Корпорація Facebook Inc. і Федеральна торгова комісія - незалежне урядове агентство США, що захищає інтереси споживачів, узгоджують «багатомільярдний штраф за витік особистих даних, допущений компанією Марка Цукерберга. Про це повідомляє газета The Washington Post.

Конкретна сума поки що не встановлена, проте може йтися про найбільші виплати в історії корпорації.

Причиною для стягнення послужив скандал з приватною англійською компанією Cambridge Analytica на початку 2018 року.

Нагадаємо, у березні 2018 року навколо Facebook розгорівся скандал, коли стало відомо, що компанія Cambridge Analytica через свій додаток в соцмережі збирала дані користувачів.

Незаконно зібрані дані могли використати під час виборчої кампанії в США 2016 року і референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу. Cambridge Analytica могла отримати дані загалом 87 млн ​​користувачів соцмережі.

У квітні і травні минулого року засновник Facebook Цукерберг у Конгресі США та Європарламенті визнав помилку і перепросив за витік даних.

Управління комісара з інформації Великої Британії 25 жовтня 2018 року наклало на компанію Facebook Inc. штраф у розмірі 500 тисяч футів стерлінгів. За даними регулятора, соцмережа з 2007 по 2014 рік без отримання «досить ясної згоди» передавала дані користувачів розробникам мобільних додатків, які також отримували доступ до інформації про їхніх друзів.

У вересні 2018 року у Facebook повідомили, що хакери знайшли уразливість в коді соцмережі і отримали доступ до 50 мільйонів акаунтів. Йшлося про можливість отримати доступ до акаунтів через функцію Подивитись як. Тепер Facebook загрожує більш як 1,6 млрд доларів штрафу за злом акаунтів.

Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток під назвою «This is your digital life», який мав складати психологічний портрет користувача. Додаток запитував дозвіл на доступ до особистої інформації, включаючи місце проживання, список друзів, інформацію про «лайки». Пізніше Коган передав інформацію про користувачів третім особам, зокрема і Cambridge Analytica.

Через скандал гендиректора Cambridge Analytica відсторонили від роботи через звинувачення у використанні особистих даних 50 млн користувачів, а група інвесторів подала позов до суду на Facebook.