Дах у Львівському перинатальному центрі підрядник завершить у борг

18:54, 13 січня 2015

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка повідомив, що незавершені роботи із перекриття даху у Львівському обласному перинатальному центрі підрядник мусить завершити у борг. Хоч і коштуватиме це разом із консервацією будівлі щонайменше мільйон гривень.

«Немає в забудовника особливої радості, що він повинен виконувати в борг якісь роботи. Але ми стараємось його переконати, тому що будуть втрачені навіть ті роботи, які станом на сьогодні виконані. А взагалі-то це величезна безвідповідальність - розпочинати роботи на такому об'єкті і зупинити функціонування такого об'єкту не маючи на це кошторисних призначень», - наголосив губернатор. 

Загалом ж реконструкцію перинатального центру, за словами Синютки, можливо, вдасться відновити із літа 2015 року. А до цього часу потрібно провести експертизі і оновити кошторисну документацію, враховуючи нинішній курс долара та девальвацію гривні. Адже за проектом 2013 року, коли реконструкцію розпочинали, вона мала обійтися у 90 мільйонів гривень. Зараз це буде щонайменше 100 мільйонів гривень, аби запустити першу чергу перинатального центру. Для повного завершення робіт потрібно 150-160 мільйонів гривень. 

Фінансування реконструкції має бути із держбюджету. Це передбачав загальноукраїнський проект «Нове життя», у якому серед інших закладів взяв участь і Львівський обласний перинатальний центр. Проте, через чиновницькі зволікання попередньої обласної влади, бюджетні кошти на відновлення центру перестали надходити. 

«Фінансування за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку не проводиться, тому що Львівська облдержадміністрація свого часу не визначила пріоритетним цей напрямок та не внесла перинатальний центр до переліку об'єктів, які мають фінансуватися з цього фонду», - пояснила головний лікар центру Лариса Янів. 

За її словами, колишня обласна влада просто не подала вчасно до Мінфіну пакету документів. І лише в останні дні грудня 2014 року на лікарню надійшло 20 мільйонів гривень, які одразу ж повернули в бюджет, бо освоїти вже не встигали. 

«Роботи у 2014 році практично ніякі не проводились. Працювало два-три сантехніки і є на території охорона. Під нашим тиском вони до завершили, накрили дахом один корпус, але немає зовнішніх стін і це не рятує ситуації, тому що опади потрапляють на несучі стіни», - пояснила Янів.

Саме за службову недбалість проти забудовника «ПрАТ Аеробуд» ще на початку минулого року міліція відкрила кримінальне провадження. Що ж до кошторису – для його оновлення проведуть експертизу будівель, а далі готуватимуть документи для тендеру. До травня ці процедури, можливо, завершать і тоді область знову зможе просити грошей у держбюджеті. На початок - щонайменше 100 мільйонів гривень.