Дані українських і американських спецслужб щодо збиття «Боїнга» співпадають

08:53, 20 липня 2014

Нові дані розвідки США свідчать, що Росія, найімовірніше, дійсно надала останніми днями сепаратистам в Україні потужні зенітні ракетні комплекси

Про це пишуть американські ЗМІ, зокрема, видання Wall Street Journal, інформує Радіо Свобода.

Ці дані збігаються з доказами, які надала Україна, і посилюють звинувачення, що саме Росія була джерелом озброєнь, якими збили цього тижня лайнер «Малайзійських авіаліній», йдеться у статті.

Американські посадовці тепер мають підозру, що Росія надала бойовикам кілька систем протиповітряної оборони, доставивши їх «контрабандою» до Східної України, як і інше військове обладнання, зокрема, танки.

Крім того, посадовці США вважають, що ці системи перевезли назад через кордон до Росії після збиття авіалайнера.

Це підтверджує звинувачення України, що бойовики і їхні російські ментори намагаються приховати свою причетність до катастрофи, зазначає видання.

Дані розвідок, які оголосили силовики України і США, викривають значно вищий рівень військової співпраці Москви з бойовиками в Україні, ніж усвідомлювали до збиття пасажирського літака. Також тепер стала очевидною складна й детальна координація між російськими військовими і проросійськими бойовиками на сході України, пише видання.

Воно додає, що серед розвідок зміцнюється спільне розуміння: зброєю, яка збила літак рейсом із Амстердама до Куала-Лумпура, була система ППО «Бук М-1».

У статті нагадано, що Москва далі заперечує, що надає збройним сепаратистам важкі озброєння, попри всі нові докази, які мають посадовці США.

«Ми знаємо, що всередині України є російські війська. Російські війська і російське обладнання», – наводить видання слова одного з американських посадовців.

Як йдеться у статті, жодного з експертів досі не допустили до місця катастрофи, і за відсутності незалежного розслідування розвідувальні служби шукають свідчення про причини в даних супутникових і електронних перехоплень.

При цьому, як зазначає Wall Street Journal, є дедалі більша впевненість, що бойовики, найімовірніше, дійсно мали системи «Бук М-1», також порушує питання, чому урядовці України чи США раніше не попередили комерційні авіалінії про можливу небезпеку у випадку, якщо мали досить часу після того, як вони дізналися про ймовірну наявність таких систем у бойовиків.

Інше видання, Washington Post, наводить іще чіткіші слова неназваного американського посадовця: США підтвердили, сказав він, що Росія надала потужні ракетні установки сепаратистам у Східній Україні і що після збиття в четвер малайзійського літака здійснювали спроби повернути ці три системи «Бук» назад через кордон до Росії.

За його словами, США почали отримувати перші вказівки на те, що ці установки були перевезені в Україну, трохи більш як тиждень тому.