Де і яку допомогу можуть отримати постраждалі на Майдані

17:09, 14 березня 2014

Постраждалі на Майдані та сім’ї загиблих згідно з законодавством мають право на державну допомогу. Що для цього потрібно, які саме документи треба мати, або куди звернутися, щоб оформити їх.

Державна допомога постраждалим учасникам Майдану та членам їх сімей

Відповідно до ЗУ «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», який набрав чинності 28.02.2014,

постраждалим учасникам та членам сімей загиблих учасників масових акцій громадського протесту, які розпочались в Україні з 21 листопада 2013 року встановлено такі види і розміри державної допомоги:

1) допомога у зв’язку зі смертю члена сім’ї, який брав участь у масових акціях громадського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту;

2) допомога у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту;

3) допомога у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту;

4) допомога у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту;

5) допомога у зв’язку із знищенням або пошкодженням майна учасника масових акцій громадського протесту.

За Законом учасники масових акцій громадського протесту - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, які брали участь у масових акціях громадського протесту;

члени сімей учасників масових акцій громадського протесту - особи, які перебувають у шлюбі; проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою; їхні діти; особи, які перебувають під опікою чи піклуванням; є родичами прямої або непрямої лінії споріднення за умови спільного проживання.

Порядок призначення і виплати державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей і перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, визначається Кабінетом міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону.

З питань призначення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей необхідно звертатись до органу соціального захисту за місцем реєстрації

Для львів’ян: управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради – адреса: м. Львів, вул. Галицька, 21. Контактна особа – начальник відділу пільг, соціальних допомоги та компенсаційних виплат –  Дронь Леся Богданівна, тел. 235 48 85, тел./факс.: 235 49 82.

Як встановлюється інвалідність

Інвалідність визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи (МСЕК), яка встановлює ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, сприяє проведенню ефективних заходів щодо профілактики інвалідності, реабілітації інвалідів, пристосування їх до суспільного життя.

Цій експертизі підлягають особи, які втратили здоров’я внаслідок захворювання, травм та уроджених дефектів, що обмежує їх життєдіяльність, а також особи, які за чинним законодавством мають право на соціальну допомогу, компенсацію втраченого заробітку або звільнення від виконання відповідних обов’язків тощо.

Огляд громадян у МСЕК проводиться за місцем проживання або лікування за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу при пред’явленні паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

МСЕК видають особам, визнаним інвалідами, довідки МСЕК та індивідуальні реабілітаційні програми і в триденний строк надсилають копії цих документів управлінню праці та соціального захисту населення та відповідному відділу, управлінню міської, районної у місті ради, на території якого проживає інвалід, для призначення відповідних соціальних допомог тощо.

Рішення МСЕК може бути оскаржене до суду в установленому порядку.

  1. Реєстрація, перереєстрація безробітних, облік осіб, які шукають роботу.

У разі необхідності постраждалі особи, які не працюють, з метою отримання ними соціальних послуг можуть зареєструватись у територіальному органі Державної служби зайнятості за місцем проживання чи перебування.

Реєстрація проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

ЄВРОМАЙДАН SOS ЛЬВІВ, Комітет Майдану Львівщини та Громадська комісія для подальшого звернення до українських та міжнародних правоохоронних і судових органів збирає на умовах конфіденційності інформацію щодо фактів порушення прав людини, здійснення насильства, катувань та вбивств підчас проведення мирних акцій протесту в місті Києві.

Тому:

  • якщо ви постраждали або ваші родичі загинули підчас участі в мирних акціях протесту,
  • якщо ви стали свідком вчинення злочинів відносно інших осіб підчас участі в мирних акціях протесту,
  • якщо у вас наявна будь-яка інформація або докази щодо зазначених подій

Звертайтесь на телефони гарячої лінії 063 90 33 155, 093 43 66 593.

Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - м. Львів, вул. Мендєлєєва, 8. тел. 276-13-55, телефон Довіри цілодобово безкоштовно 15-58

Надає постраждалим на Майдані:

  • інформаційну підтримку щодо лікування, соціального захисту, юридичних питань;
  • психологічну підтримку та реабілітацію;
  • юридичну допомогу щодо відновлення втрачених документів (паспорта): надає довідкову інформацію щодо оформлення паспорта замість втраченого; надає консультацію щодо порядку відновлення втраченого паспорта; здійснює, у разі потреби, супроводження осіб у територіальний підрозділ Державної міграційної служби України з метою сприяння в оформленні паспорта; представляє, у разі згоди особи, її інтереси в установах, організаціях та підприємствах з метою захисту прав та свобод.
  • сприяння у наданні якісного медичного обслуговування;
  • відновлення втрачених зв’язків з родиною;
  • встановлення контакту з координаторами Майдану;
  • сприяння в наданні матеріальної допомоги;
  • сприяння в реабілітації інвалідів;
  • допомога в оформленні інвалідності та інших видів пільг, в реабілітації інвалідів;
  • залучення до груп взаємопідтримки.

Довідка

Для оформлення паспорта замість утраченого або викраденого особа подає: заяву про втрату або викрадення паспорта; заяву; дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см; платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або копію документа про звільнення від сплати державного мита; документи, на підставі яких у паспорті проставляються відмітки (свідоцтво про народження дитини – якщо є діти, наявність паспорта громадянина України для виїзду за кордон); копію постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за заявою особи до органів внутрішніх справ про викрадення паспорта (пред’являє за наявності).