«Україні не загрожує дефолт. Більш того, українська держава зараз займає стабільні позиції у світі: міжнародні рейтингові агентства тричі піднімали рейтинг України», - заявив 11 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров в ефірі програми «Іспит для влади» на Першому національному.
Про це ZAXID.NET повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
Крім того, вдалося відновити темпи будівництва об'єктів до Євро-2012. Але головне, за словами Миколи Азарова, уряду вдалося відновити житлове будівництво. Він звернув увагу на те, що в січні і лютому поточного року вперше за довгий час був зафіксований приріст обсягів зданого в експлуатацію житла. За його словами, в цілому в 2010 році було здано в 1,5 рази більше житла, ніж у 2009 році. «Це для нас дуже важливо, і це дуже знаменний показник», - зазначив глава уряду.
Разом з тим, Микола Азаров відзначив стабільну ситуацію в державній казні: всі видатки бюджету фінансуються в повному обсязі, в тому числі і державні борги. «Головне - вдалося зробити скарбницю держави повною. Це дозволяє нам з упевненістю дивитися на всі ситуації», - заявив він.
За словами прем'єр-міністра, за минулий рік уряд створив запаси зерна, зокрема продовольчої пшениці. «Ми закупили в Аграрний фонд 1 млн. 300 тонн і в державний резерв більше 260 тис. тонн, тобто ми створили 1,5 млн тонн запасу продовольчої пшениці. А починаючи вже з 2010 р. ми будемо обов'язково створювати те, що робить весь світ, в тому числі і США, створювати стратегічні запаси тих товарних позицій, щодо яких можуть виникати ажіотажні попити, сплески», - повідомив Микола Азаров.
Як підкреслив прем'єр-міністр, уряду також вдалося вирішити проблему спаду внутрішнього споживання, яка досить гостро стояла в 2009 році. «2010 рік ми закінчили вже з зростанням 6% роздрібного товарообігу. Це показник, який свідчить про те, що економіка знайшла імпульс для внутрішнього розвитку», - заявив прем'єр-міністр.
Для збільшення внутрішнього споживання були зроблені певні кроки: збільшена мінімальна зарплата, зарплата у промисловості, пенсійні виплати, встановили надбавки для працівників педагогічної та медичної галузі та ін. «У результаті середня щомісячна пенсія у нас зросла приблизно на 200 грн., а середня зарплата зросла приблизно на 400 грн., кількість пенсіонерів, які отримують пенсію менше 800 грн, зменшилася у два рази», - заявив Микола Азаров.
«Реальні доходи наших людей виросли приблизно на 10%. Звичайно, кожному хотілося б, щоб його зарплата збільшилася в 2-3 рази, може, в 5 разів. Але ми людям говоримо правду: ми можемо збільшувати зарплату тільки такими темпами, якими росте наша економіка і ні в якому разі не вищими», - додав прем'єр-міністр.