Дефолту Україна уникне при вступі до Митного союзу, – радник Путіна

16:50, 8 вересня 2013

Радник президента Росії Сергій Глазьєв вважає, що Україна має збалансувати свій платіжний баланс, інакше її протягом півроку чекає дефолт. Про це він сказав в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы".

За його словами, для досягнення балансу Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і приєднатися до Митного союзу.

"Це те, що їй потрібно, щоб збалансувати свої фінанси. У неї дефіцит платіжного балансу, хронічний і великий, який закривається сьогодні зростаючим зовнішнім боргом. І хоча частка зовнішнього боргу по відношенню до ВВП України не така велика, десь 40%, але він короткостроковий. Якщо Україна зараз не збалансує свою фінансову систему, то дефолт не за горами. Він може трапитися через 2-3 місяці, можливо, через півроку. Це в критичній мірі залежить від торгового балансу, від умов торгівлі", – вважає радник Путіна.

При цьому він зазначив, що дефіцит формується при торгівлі України з Росією "через те, що Україна платить дорого за енергоносії і зберігаються бар'єри з експорту українських товарів до Росії".

"Якщо Україна йде до нас у Митний союз, всі ці проблеми знімаються автоматично. Плюс вона отримує можливість доступу до наших кредитних ресурсів", – сказав Глазьєв.

Радник президента РФ стверджує, що до 2030 року за рахунок участі в Митному союзі ВВП України може зрости в цілому на 7%. "Вона (Україна) в 2030 році буде мати на 7% більше валового продукту, ніж мала б, перебуваючи в нинішньому стані" , – сказав він.

"І навпаки, підписання угоди з Євросоюзом Україні економічно дає мінус, тому що прогнозується зростання імпорту на 2, можливо, 4 млрд доларів, витіснення українських товарів з внутрішнього ринку. Україна делегує Європейському Союзу свої повноваження щодо прийняття технічних регламентів, знімає імпортні мита в торгівлі з Європейським Союзом" , – зазначив.

Нагадаємо, також радник Путіна вважає, що українську владу силою змушують йти в ЄС.

Як повідомляв ZAXID.NET, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації. Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року.

Нагадаємо, українське МЗС очікує, що 2014 рік розпочнеться ратифікацією угоди з ЄС.

Додамо, що 5 вересня Верховна Рада після трьох днів переговорів мобілізувалася і прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з евроінтергаціонного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.