Дефолту в Україні не буде, - Яресько

16:12, 11 грудня 2014

Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що питання дефолту в уряді навіть не обговорюється. За її словами, в країні не дефолтний і навіть не переддефолтний стан.

Про це вона сказала в інтерв’ю журналу «Фокус».

«Хоча ніхто не приховує, що ситуація дуже складна – Україні потрібна термінова стабілізація фінансової системи, зокрема банківського сектора», - наголосила міністр.

Наталія Яресько похвалила свого попередника на посаді міністра фінансів – Олександра Шлапака. За її словами, у важких умовах він зі своєю командою зробив дуже багато для того, щоб країна була там, де вона зараз знаходиться.

«Повірте, бюджетний дефіцит менш ніж 4% ВВП – це дуже непоганий показник, враховуючи анексію Криму, безперервну війну на сході і, власне, економічну кризу. Гадаю, що попередній уряд підготував підґрунтя для початку етапу економічної стабілізації в країні. Все могло бути набагато гірше», - зазначила Наталія Яресько.

За її словами, економічне зростання в Україні почнеться вже у 2016 році. «Гадаю, нам також вдасться виконати ключові завдання – провести дерегуляцію бізнесу, демонополізацію і лібералізацію ринків, відновити довіру інвесторів до країни», - розповіла міністр фінансів.

Відповідаючи на запитання про врізання соціальних статей у новому держбюджеті, Яресько зазначила, що у неї багато ідей, одні з яких вимагають збільшення видатків, інші – скорочення. Міністр розповіла, що уряд повинен вирівняти ситуацію з дефіцитом бюджету «Нафтогазу» і комунальними тарифами, а також переглянути наявні пільги для широких верств населення на користь адресної допомоги людям, яким вона дійсно потрібна.

«Все це зараз обговорюється. Але ми повинні узгодити ці зміни всередині уряду, а потім переконати наших партнерів з МВФ у тому, що наш підхід правильний і що він реалізується в інтересах України. Поки що я попросила керівників інших міністерств знайти у себе резерви і скоротити видатки на 25%. Всі кошти, які вивільняться, будуть скеровані на фінансування пріоритетних цілей. Перша з них – національна безпека». – наголосила Яресько.