Деканоідзе звернулася до нардепів з жорсткою заявою

«У нас немає грошей одягнути поліцейського і дати йому зарплату, а злочинність зростає, тому що народ бідніє»

16:31, 21 вересня 2016

Належне законодавче забезпечення і фінансування – головні складники успішної роботи українських поліцейських, заявила голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе.

«Важливо, коли Верховна Рада підтримує Нацполіцію… Але у нас немає грошей, немає бюджету, щоб одягнути і взути поліцейських», – сказала вона в середу, 21 вересня, під час виступу на засіданні комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, передає «Інтерфакс-Україна».

Голова Нацполіції зазначила, що цифри зростання злочинності ніколи не ховалися. «Так, є зростання злочинності на 23%», – сказала вона і пояснила, що більш ніж половина злочинів – майнового характеру. «Проблема в тому, що наш народ бідніє», – наголосила Деканоідзе.

Вона також критично висловилася щодо претензій до Нацполіції щодо пошкоджених в ДТП поліцейських автомобілів. За її словами, і раніше таке було, але ніхто не приділяв цьому такої пильної уваги.

Крім того, голова Нацполіції поскаржилася на те, що кожен десятий злочин скоюється людьми, звільненими за «законом Савченко». За словами Деканоідзе, всього за «законом Савченко» (закон «Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув'язнення в строк покарання») вийде близько 34 тис. засуджених.

Деканоїдзе вказала і на те, що парламентарії тривалий час не могли врегулювати питання ведення оперативно-розшукової діяльності. Вона нагадала, що правоохоронні органи України також чекають від законодавців прийняття закону про проступки. «Скільки нам ще молитися, щоб ви прийняли закон про проступки?» – сказала Деканоідзе, звертаючись до депутатів, присутніх на засіданні комітету.

Вона також закликала забезпечити законодавчий супровід і належне фінансування роботи Нацполіції. «Найголовніше – законодавча база ... А без мотивації поліція стає аморфною масою», – підсумувала Деканоідзе.

Вона також попросила парламентарів не намагатися втягувати Нацполіцію в політику, оскільки це призведе до негативних процесів.