Делегація Європарламенту перевірить, як Україна витрачає допомогу Євросоюзу

Візит «євроревізорів» розпочнеться з Львівщини

15:12, 16 травня 2016

Делегація у складі депутатів Європарламенту 16-17 травня відвідає Київ з метою перевірки належного витрачання фінансової допомоги ЄС на проведення в Україні реформ, повідомили у законодавчому органі Євросоюзу.

«Депутати, які є членами комітету з бюджетного контролю, відвідають Україну у рамках місії щодо перевірки використання фінансової підтримки для стабілізації та реформ в Україні з боку ЄС після революції на Майдані», – заявили у Європарламенті, повідомляє Укрінформ.

Члени Європейського парламенту з бюджетного контролю, які відповідають за контроль над витратами коштів ЄС, відвідають Україну, аби побачити на місці, у який спосіб витрачається допомога Євросоюзу. Також вони прагнуть дізнатися, як Україна бореться проти корупції і чи вона впливає на фінанси ЄС.

Делегація депутатів Європарламенту складатиметься з чотирьох представників:

– Інге Гресслє (голова місії; Європейська народна партія, Німеччина);

– Йоахіма Целлера (Європейська народна партія, Німеччина);

– Дерека Вогана (група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів, Об’єднане Королівство);

– Рішарда Чарнецкі (група Європейських консерваторів і реформістів, Польща).

Делегацію євродепутатів супроводжуватимуть член Європейського суду аудиторів Саболч Фазакас, але його візит ще остаточно не підтверджено. А також двоє представників Групи підтримки України Генерального директорату Європейської комісії з питань сусідства та перемовин про розширення.

Програма візиту складатиметься з двох частин. Перша частина візиту проходитиме у Львівській області. Її мета – спостерігати за проектами, що фінансуються ЄС, та транскордонною співпрацею з Євросоюзом. Делегація планує відвідати проекти за межами Львова; йдеться, зокрема, про такі міста, як Дрогобич або Самбір, і такі села, як Моршин, Пісочне або Луки, де проекти ЄС було завершено.

Друга частина візиту відбуватиметься у Києві. У столиці члени делегації зустрінуться з представниками центральної влади – Верховною Радою та нещодавно приведеними до присяги представниками уряду. Під час зустрічі члени місії поцікавляться, як Україна бореться проти системної корупції та як на центральному рівні здійснюється управління фінансами ЄС. У Верховній Раді члени Комітету зустрінуться зі своїми колегами з відповідного органу в дусі нещодавно підписаної угоди про співпрацю між Європейським парламентом і Верховною Радою. Також делегація зустрінеться з представниками антикорупційних органів, створених після Майдану. Окрім того, передбачені зустрічі з представниками громадянського суспільства, органів контролю за боротьбою проти корупції та журналістами, які працюють у сфері розслідувань.