Генеральна прокуратура отримала дозвіл суду на позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності ПАТ «Дельта Банк» з 2012 року по березень 2015 року. Про це повідомляє «Первая инстанция» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 1 липня.
Прокуратура проводить зустрічні перевірки пов’язаних між собою компаній, які підозрюються у виведенні за кордон $535 млн. Валюту придбав «Дельта банк» за 4,1 млрд грн – це частина коштів з 10 млрд грн, які банк отримав в якості рефінансування від Нацбанку у 2014 році.
Суд дозволив Держфінінспекції провести ревізію протягом двох тижнів, починаючи з 11 липня 2015 року.
Слідство вже встановило, що топ-менеджери компаній, на рахунки яких виводились кошти, одночасно є співробітниками ПАТ «Дельта Банк». Гроші перераховували на рахунки в латвійські банки «JSC Baltic International Bank» та «AS Trasta Komercbanka», а також «Amsterdam Trade Bank NV» цілій низці фірм, серед яких, наприклад, фірма з назвою «Боні і Клайд».
Правоохоронці прийшли до висновку, що угоди, укладені цими компаніями, містять ознаки фіктивності і спрямовані на викрадення коштів, отриманих в порядку рефінансування від НБУ.
Ще раніше, ряд боржників банку припинили свої зобов’язання перед банком, посилаючись на сумнівний залік зустрічних вимог з іншими особами. В результаті зазначених втрат, ПАТ «Дельта Банк» був визнаний неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб в березні 2015 року ввів тимчасову адміністрацію.
Нагадаємо, у червні Фонд гарантування вкладів почав виплати вкладникам «Дельта-банку», які мають скласти 13,1 млрд грн. Отримані гривні вкладники конвертували у валюту, що призвело до падіння курсу гривні з 22 до 25 за долар останніми днями.
Як повідомлялося раніше, обсяг коштів на рахунках держкомпаній в «Дельта Банку» до моменту визнання його неплатоспроможним складав більше 8,4 млрд грн, крім того було рефінансування Нацбанку обсягом 9,3 млрд грн.
Кошти Державної іпотечної установи в «Дельта банку» становлять майже 3,5 млрд, «Укрексімбанку» – 1,6 млрд, «Ощадбанку» – 3,3 млрд.
Співвласник «Дельта Банк» Микола Лагун входив до сотні найбагатших українців за версією Forbes. У банку йому належали 69,89%. Решта частки – у агроекспортера Cargill. Лагуну також належали «Омега банк» (раніше – «Сведбанк») і «Кредитпромбанк» та «Астра банк». Усі ці банки визнані неплатоспроможними. Лише «Астра банк» нещодавно придбала компанія, яка зареєстрована на Кіпрі.