ДЕМАЛЬЯНС

Парадокси київських виборів

23:16, 10 червня 2014

Можна стверджувати, що відсоток голосування за ДемАльянс на виборах у Київраду показує середній рівень політичного IQ виборців міста Києва.

ДемАльянс за весь час існування у формі громадського об’єднання і потім політичної партії довів своєю практичною діяльністю здатність боротися з корупцією, захищати справедливість та інтереси київської громади.  

Перших кільканадцять років активні молоді люди діяли як Християнсько-демократична молодь України, але з 2007 року всі їх вже знають як ДемАльянс. Тобто останні 7 років ДемАльянс асоціюється із найбільш чесною, активною і безкомпромісною діяльністю в громадському і політичному житті Києва і всієї України.

ДемАльянс фактично розпочав Майдан у Києві 21 листопада 2013 року - вони першими вийшли під стелу Незалежності, відстояли всю ніч і організували охорону. Та й у всі наступні місяці практично не було активніших учасників київського Майдану.

Фактично ДемАльянс - це перша, і на даний час все ще єдина політична партія в Україні, котра незалежна від олігархів, цілком фінансово прозора і публічна. За всі роки існування українського політикуму вони стали першопрохідцями, що показують шлях до чесної політики крізь непролазні корупційні джунглі. Вже тільки за це заслуговують на пошану і підтримку.

На вибори до Київради ДемАльянс сформував свій список цілком публічно, за критеріями кваліфікованості, авторитетності, активності, не причетності до корупції та порушень прав людини.

І що показали вибори, як кияни оцінили команду ДемАльянсу?

А ніяк.

Найкраща команда, котра реально могла боротися з корупцією і зловживаннями, набрала у 2-3 рази менше голосів, ніж списки партій, котрих навіть не чутно було на Майдані. Котрі просто вкачали величезні фінансові ресурси в рекламу та ПіАр у ЗМІ, побудували всю кампанію на впізнаваності своїх лідерів.

І вже цілком не зрозуміло, чому по партійних списках ДемАльянс набрав у 15 разів менше голосів, ніж УДАР. Кияни віддали УДАРу 50% місць у Київраді за партійним списком і майже 75% по мажоритарці. Це при тому, що формування виборчих списків та кандидатур на округи було далеким від принципів Майдану. УДАРові навіть закидають, що завів у Київраду багатьох одіозних людей, а також що виставляв на деякі мажоритарні округи слабаків для допомоги одіозним конкурентам.

https://nashigroshi.org/2014/05/16/zrada-kyyan-udarom-i-batkivschynoyu/

Під час підрахунку голосів «майданні» партії-соратники активно протидіяли проходженню ДемАльянсу до Київради. Можливо, щоб ніхто на ділі так і не зміг показати стандартів чесної політики, щоб утвердити виборців у переконанні, що «всі вони однакові, голосуй - не голосуй...». Найбільше болючими є удари від «своїх».

https://blogs.pravda.com.ua/authors/sokolenko/538794581cdc1/

Вибори у Києві є результатом того, що переважна більшість киян так і не отримали досвіду і очищення від Майдану. Коли там вирувала боротьба, вони сиділи вдома, ходили на роботу, відпочивали по кав’ярнях. Якщо навіть виборці Києва не помудріли, то чого очікувати від провінції?

Це наочна відповідь тим наївним, котрі впевнені, що українці змінилися, стали критичними і відповідальними. От і ні – для перемоги на виборах зовсім не потрібно боротися на Майдані, протидіяти корупції та беззаконню. Достатньо медійно розкрутити свій бренд і свою особу, грамотно роз-піарити міфічну діяльність та «круті» обіцянки – були б на це тільки гроші.

А без проплачених ЗМІ грошей – ніхто про тебе не почує, хоч кістьми ляж за правду і справедливість.

Як член Української Галицької Асамблеї, я не маю ніяких практичних зацікавлень у ДемАльянсі. Але мене обурив його результат на виборах у Київраду.

Кого ж тоді оберуть українці восени до Верховної Ради і наступного року до місцевих рад – знову популістів і ставлеників олігархів?