Демони з Голлівуду

У Раді Федерації пропонують обмежити показ фільмів, які неправильно показують Росію

17:00, 25 серпня 2014

У Раді Федерації пропонують обмежити показ фільмів, які демонізують образ Росії.

«Необхідно обмежити доступ на великі екрани тих картин, в яких відверто демонізуватиметься або примітивно і вульгарно оглупляється все, що пов'язане з Росією, з російською культурою. Думаю, що в Рік культури, який проходить в нашій країні, постановка такого питання як ніколи доречна », - заявив член комітету РФ з науки, освіти та культури Бату Хасіков, - повідомляє ИТАР-ТАСС.

«Якщо в основі картини лежить сюжет, який не має нічого спільного з реальністю, в якому за примхою сценариста або режисера росіяни представляються загрозою для людства, то такі фільми навряд чи гідні отримання прокатного посвідчення та можливості поширення на території нашої країни», - додав сенатор.

Ми вирішили пофантазувати, які ж всесвітньо відомі блокбастери ризикували би не отримати прокатного посвідчння, якщо такий закон в Росії буде прийнято. Ось лише декілька з них:

«Індіана Джонс та королівство кришталевого черепа» (США, 2008, реж.: Стівен Спілберг)

У четвертій частині знаменитої франшизи культовий археолог та авантюрист шукає новий артефакт – Кришталевий череп. Індіані доводиться битися за нього зі смертельно небезпечною росіянкою Іриною Спалко (за сюжетом, у розпалі – холодна війна, а Ірина Спалко у виконанні Кейт Бланшетт мало чим відрізняється від нацистів із попередніх фільмів про Індіану Джонса).

«Армагеддон» (США, 1998, реж.: Майкл Бей).

У цьому культовому фільмі російський герой не страшний, звичайно. Скоріше смішний. Дуже п'яний російський космонавт (Пітер Стормаре) на обледенілій орбітальній станції дрейфує в вакуумі в шапці-вушанці. Попри те, що він врятував американських астронавтів, а сам загинув, радянські космонавти назвали цей епізод «плювком у душу». А депутат Держдуми РФ Володимир Жириновський ще тоді закликав не випускати фільм у прокат, бо «це нахабна америкоська хрєнь».

«2012» (США, реж.: Роланьд Емеріх)

Російський олігарх у цій картині - підступний, підлий, абсолютно безпринципний. Любить молоденьких блондинок. Впевнений, що будь-що можна купити за гроші. Проте заради щастя нащадків готовий навіть померти. Що, власне, і робить.

«Порок на експорт» (США-Канада, 2007, реж.: Девід Кроненберг)

Гостросюжетний фільм присвячений життю російських злодіїв у законі в Лондоні. У головних ролях - Вігго Мортенсен, номінований за неї на премії «Оскар» і «Золотий глобус», Наомі Воттс та Венсан Кассель. Донька російських емігрантів потрапляє у злодійський світ із повним набором: згвалтуванням, вбивствами, спецслужбами тощо.

«Іменинниця» (Великобританія, 2001, реж.: Джез Баттеруорт)

Фільм на тему «яппі в небезпеці». Небезпека головному герою, який вирішив знайти нареченну через інтернет, загрожує від російських мафіозі. Щоправда, їх ролі зіграли стильні французи Венсан Кассель та Матьє Кассовіц, що дещо применшило зловісність персонажів. Проте зробило з них цілковитих придурків.

«Мисливці за скарбами» (США-Німечиина, 2014, реж.: Джордж Клуні)

Фільм заснований на реальних подіях. Група мистецтвознавців та музейників на чолі із героєм Джорджа Клуні має врятувати шедеври, викрадені нацистами. Проте боротися їм доведеться і з росіяними, які ці скарби намагаються викрасти та вивезти до СРСР.