Під час світової кризи найбільш серйозні проблеми переживає гірничо-металургійний комплекс України. Про це сьогодні, 4 листопада, заявив народний депутат України Дмитро Шлемко (БЮТ). За його словами, всі металургійні підприємства сьогодні знаходяться у приватних руках. Втім, ані модернізації, ані впровадження новітніх технологій на цих підприємствах із часу приватизації не відбувалося, - повідомив власкор ZAXID.NET в Івано-Франківську.
За словами Шлемка, щороку металургійні підприємства забезпечували 47% валютної виручки для держави, продаючи 70% своєї продукції на зовнішній ринок. Проте вже на наступний рік, українські металурги не мають жодної угоди реалізації українського металу за кордон. Китай витіснив Україну на зовнішньому ринку, поставивши під загрозу звільнення 550 тисяч українців.
Не менш втішні прогнози, стверджує Шлемко, мають і українські банки. За його даними, українські банкіри запозичили 30 мільярдів доларів та взяли на депозит 300 мільярдів гривень. Лише в цьому році банки повинні віддати 8,8 мільярдів доларів. Єдине, що може покращити ситуацію, переконаний Шлемко, це кредит, який Україна вперше має шанс отримати від МВФ. Стабілізаційний фонд України забезпечить 16,5 мільярдів доларів від МВФ на 5 років під 4% річних. Єдина вимога МВФ до України - заморозити соціальні гарантії. Проте парламент таке рішення не підтримав. Серед позитивів, які принесе економічна криза для України, Шлемко називає структуризацію національної економіки, яку за 17 років, на переконання нардепа, ніхто не проводив.