Депутати ЛМР просять Міносвіти зробити християнську етику обов’язковим шкільним предметом

20 квітня

Депутати Львівської міської ради підтримали звернення до міністерства освіти і науки з проханням зробити християнську етику обов'язковим предметом у всіх навчальних закладах, а також запровадити низку спецкурсів релігійного спрямування у ВНЗ.

Таке звернення на вечірньому засіданні Львівської міськради 19 квітня ініціював предстаник фракції ВО «Свобода» Тарас Гупало, і його підтримали 36 з 64 депутатів міськради.

Зокрема, депутати ЛМР просять Міносвіти:

У зверненні Львівської міськради до Міносвіти вказано, що такі заходи необхідно вжити «для подолання духовного вакууму».

У тексті звернення також зазначено, що впровадження християнської етики як обов’язкового предмету стосується усіх навчальних закладів. Проте ініціатор цього звернення депутат міськради від ВО «Свобода» Тарас Гупало не зміг пояснити ZAXID.NET чи справді мається на увазі запровадження християнської етики не лише у школах, але й у дитсадках, коледжах і ВНЗ.

Натомість прес-секретарка Львівської міської організації ВО «Свобода» Анна-Марія Задерецька уточнила ZAXID.NET, що мова йде лише про школи.

Зазначимо, що звернення з проханням запровадження християнської етики як обов'язкового предмету підтримали представники усіх фракцій Львівської міськради (окрім БПП), що були присутні у залі під час вечірнього голосування, проте жодна фракція не проголосувала повним складом.

Зокрема, за звернення проголосувало шестеро депутатів «Свободи» (з восьми), п'ятеро з «Громадянської позиції» (з шести), п'ятеро з «Народного контролю» (з шести), двоє з п'яти депутатів УКРОПу та двоє з чотирьох депутатів «Української галицької партії». Також за це звернення проголосував секретар міської ради Анатолій Забарило. Найбільша у міськраді фракція «Самопомочі», що налічує 24 депутати, дала 15 голосів. Жодного голосу не дала фракція БПП «Солідарність» - 9 з 10 її членів не були присутні у сесійній залі під час голосування, а один утримався.

Зазначимо, що раніше аналогічне звернення ВО «Свобода» висувала на засіданні Львівської облради, проте депутати його не підтримали.

Нагадаємо, християнську етику як факультативний предмет в українських школах почали вивчати з 2005 року. До цього, в 1992 році, у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях рішеннями органів місцевого самоврядування було введено експериментальний предмет за вибором «Основи християнської моралі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Золотий лев» без коштів та з присвятою Каролю Войтилі
«Не знаю жодного випадку, щоб когось судили за зараження гепатитом»
Винуватець смертельної ДТП у Львові здався у поліцію
У зоні проведення ООС через вибух міномета постраждало двоє військових
Зламана сильним вітром гілка вбила мешканця Борислава
КРРТ за борги відключив по всій країні аналогове мовлення телеканалу UA: Перший
На високогір’ї українських Карпат випав перший сніг
В Україні ввели в обіг нові 20-гривневі банкноти
Синоптики прогнозують перші приморозки на Львівщині
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника