Експерти Громадянської мережі ОПОРА проаналізували «Положення про постійні комісії Львівської міської ради 6-го скликання», прийняте нещодавно, - 31 березня 2011 року. І дійшли висновку, що депутати наділили себе повноваженням погоджувати різного рівня пропозиції та проекти рішень, підготовані виконавчими органами ради.
Як повідомили ZAXID.NET 7 квітня в ГМ «ОПОРА», такі нововведення характеризують бажання депутатів активніше впливати на формування та реалізацію місцевих політик, тим самим послаблюючи позиції виконавчих органів у цьому процесі та створюючи ще один центр впливу, поруч з міським головою та його командою. Разом з тим, подібна практика сприятиме активізації контролюючої функції з боку представників інтересів громади Львова –депутатів
Попри це, нове «Положення про постійні комісії» не визначає порядок застосування права на «погодження». «Не зрозуміло, чи таке погодження залишиться у формі напрацювання рекомендацій та висновків у комісіях, а пізніше – затвердження їх на пленарних засіданнях, чи йдеться про створення особливої процедури погодження. – зазначають експерти «ОПОРИ» - У будь-якому разі, цим Положенням депутати озвучили свої наміри збільшити власний вплив на процес розробки, прийняття та реалізації рішень міської ради».
Експерти додають: «Підвищення ролі депутатських комісій, не покладає на депутата юридичної відповідальності за прийняті рішення та їх виконання, як це відбувається у випадку з виконавчими органами міської ради. Так, закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачає притягнення до цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності міського голови, голів районних у місті рад, їх заступників, керівників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів місцевого самоврядування за шкоду, завдану територіальній громаді незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю. Депутата, на відміну від керівника профільного управління, не можливо притягнути до відповідальності за погоджене ним незаконне рішення».
Не змінювали функцій та повноважень лише чотирьох комісій – комісії комунального майна та власності, комісії культури, промоцій, засобів масової інформації та туризму, комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення й комісії фінансів та планування бюджету . Вони сфокусували свою увагу на вже існуючих функціях, подекуди їх конкретизувавши та пристосувавши до вимог часу.