Депутати Львівської обласної ради під час робочої поїздки у м.Безл запевнили керівництво міста, що на сесії облради 23 лютого прийдуть звернення до Кабінету Міністрів України та Державної митної служби про поновлення у Державній цільовій програмі підготовки та проведення в Україні Євро-2012, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року №107, будівництва пунктів пропуску Белз, Боберка, Мшанець та виділення з цією метою коштів у 2010-2011 роках.
Про це йшлося на виїзному засіданні постійної комісії Львівської обласної ради з питань планування території, містобудування, архітектури та ЖКГ що пройшло у Белзі, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської облради.
Члени постійної комісії констатували, що, на жаль, державні програми розвитку малих міст та підготовки до проведення Євро-2012 не працюють. Відповідно до останньої, в Белзі планувалося спорудження митного переходу.
Наявність митного переходу вирішує дуже багато проблем. По-перше, це надзвичайно зручний шлях з Києва до Варшави (від точки перетину кордону до Києва – 460 км, до Варшави – 370 км), цей перехід також вирішує проблему розвантаження Львова від транзитного транспорту, який прямує за кордон. По-друге, безпосередня близькість до митного переходу сприятиме вкладанню інвестицій в інфраструктуру міста та створенню нових робочих місць. По-третє, відповідно до Угоди між Україною і Польщею про паритетне розміщення митних переходів – по три з кожного боку кордону, митний перехід у Белзі має будуватися на українській стороні, це теж створюватиме робочі місця. Якщо до цього додати культурну, історичну та архітектурну спадщину тисячолітнього міста, Белз може стати потужним туристичним центром Львівщини. Саме такою логікою керуються депутати обласної ради – віднайти унікальні особливості малого міста і створити умови, щоб воно могло самостійно розвиватися.
"Під час засідання наголошувалося і на невиконанні центральними органами влади своїх зобов'язань перед малими містами. Зокрема 2009 року Мінрегіонбуд обіцяв виділити на реставрацію пам'яток архітектури та історії 2,4 млн грн для Белза і 3,4 млн грн - для Угнева, а надійшло лише 610 тис. грн. Також місцеві керівники розповіли і про поточні проблеми міст, пов’язані з очищенням стічних вод, вуличним освітленням, полігоном ТПВ тощо", – зазначено в повідомленні.