На пленарному засіданні Львівської облради 29 квітня за рішення «Про виконання вимог Люстраційного комітету Майдану Львівщини щодо звільнення із займаних посад дискредитованих керівників органів державної влади Львівської області» проголосувало лише 46 депутатів із необхідних 59. Провал голосування ініціатор рішення Олександр Старовойт пояснює домовленостями.
Депутат від УДАРу Олександр Старовойт, який ініціював рішення, не доповідав з цього питання, оскільки голова облради Петро Колодій запропонував проголосувати питання «за скороченою процедурою».
У проекті рішення було звернення щодо звільнення начальника охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА Андрія Левика, директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Мирослава Хом’яка, начальника державної екологічної інспекції у Львівській області Дмитра Штикала, начальника ГУ Держземагентства у Львівській області Степана Ярмуса, начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Тирчика, начальника ГУ юстиції у Львівській області Андрія Багряка, начальника Львівської митниці Сергія Попазогло, начальника ГУ Державної міграційної служби у Львівській області Ярослава Скиби та начальника Укртрансініспекції у Львівській області Євгена Талохи.
Звернення адресоване голові ЛОДА, профільних міністерств та органів центральної влади. Як зазначив Олександр Старовойт у розмові з ZAXID.NET, список складався раніше, тому є кілька людей, які вже звільнені з посад.
«Сьогодні сталася унікальна змичка. Голосували разом ті депутати, які є колишніми опозиціонерами і ті, які свого часу підтримували режим Януковича. На жаль, питання люстрації стало частиною цих домовленостей», - додав він.
Своєю чергою голова найбільшої фракції Львівської облради, ВО "Свобода", Андрій Холявка пояснив ZAXID.NET, що депутати не голосували за цей проект рішення, оскільки ще не прийнято закон про люстрацію. "Відповідно, з люструванням існує певний хаос і анархія. В кожному районі існують люстраційні комітети, а то й по кілька. Вчора в обласній раді традиційно зібралася координаційна рада, яка почала працювати з перших днів протестів, і цілий ряд громадських діячів запропонували також робити люстраційний комітет. В такій ситуації надання пріоритету одній організації перед іншою було б неправильним", - зазначив "свободівець".
Водночас Андрій Холявка сказав, що звернувся до народних депутатів з групи "Львівщина" з проханням посприяти якнайшвидшому прийняттю закону про люстрацію. "Після цього буде вертикаль люстраційних комітетів, і процес піде", - додав він.
Нагадаємо, очільник митниці Сергій Попазогло звільнений з митних органів за згодою сторін.
Додамо, що на пленарному засіданні 1 квітня депутат Олександр Старовойт зачитав вимогу Люстраційного комітету щодо звільнення 11 чиновників.