Депутати Львівщини запросили на оздоровлення японських дітей

17:55, 14 липня 2011

Депутати Львівської обласної ради на сесійному засіданні 14 липня 83 голосами прийняли звернення до Надзвичайного і Повноважного посла Японії в Україні щодо можливості оздоровлення в санаторно-курортних закладах Львівської області дітей, які постраждали внаслідок аварії на АЕС „Фукусіма-1”.

«Львівська обласна рада засвідчує Вам високу повагу та висловлює щирі співчуття народові Японії з приводу трагічних подій, що сталися внаслідок стихійного лиха та аварії на АЕС „Фукусіма-1”.

Усвідомлюючи біль та важкість втрат, яких зазнав японський народ, висловлюємо нашу підтримку та засвідчуємо можливість безкоштовного оздоровлення в санаторно-курортних закладах Львівської області  дітей, які постраждали внаслідок аварії на АЕС „Фукусіма-1”., - йдеться у зверненні.

Депутати Львівської облради наголосили на тому, що на Львівщині знаходяться одні з найвідоміших в Україні санітарно-курортних центрів, цілющі води яких є незамінними в лікуванні захворювань печінки, підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету, урологічних та гастроентерологічних захворювань.

«Львівщина готова впродовж  вересня – жовтня 2011 року прийняти на оздоровлення на базі санаторно-курортних комплексів „Трускавецькурорт” та „Моршинкурорт” і готелю «Ріксос-Прикарпаття»  100 дітей, які постраждали від аварії на АЕС „Фукусіма-1” (тривалість санаторної  зміни – 21 день). Депутатський корпус Львівської обласної ради сподівається, що пропозиція оздоровлення дітей з Японії сприятиме підтримці дружніх зв’язків наших двох народів», - вказується у зверненні.

Як інформував ZAXID.NET, 11 березня 2011 року руйнівний землетрус магнітудою 9 балів, який стався в Японії, призвів до аварії на АЕС «Фукусіма-1». Незабаром після надзвичайної події голова ради директорів японської компанії заявив про неминучість ліквідації чотирьох (з шести) аварійних енергоблоків АЕС. Експерти оцінили вартість ліквідації, яка може зайняти до 30 років, в 12 млрд дол.

Через кілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометровій зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 км. 12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на Фукусіма-1 до максимального, рівного чорнобильському. 15 травня влада Японії почала евакуювати людей, що живуть за межами 20-кілометрової зони навколо аварійної японської АЕС «Фукусіма-1».

Одразу після землетрусу Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна  готова прийняти дітей з постраждалих районів Японії.