Депутати Львівщини затвердили програму підтримки та реабілітації інвалідів

12:35, 24 травня 2011

24 травня під час сесії Львівської обласної ради депутати проголосували за проект рішення «Про затвердження Обласної комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011 – 2014 роки». Програму підтримали 85 депутатів.

Програма передбачає при затвердженні місцевих бюджетів кошти для надання пільг з оплати житла, послуг з водопостачання та водовідведення, теплопостачання та підігріву води, за користування природним газом, електроенергією, на придбання твердого палива та скрапленого газу таким малозабезпеченим категоріям громадян:

- сім’ям, в яких проживає двоє та більше інвалідів (ураховуючи дітей-інвалідів до 18-ти років), –100% знижки на кожну особу інваліда в межах норм користування;

- одиноким інвалідам – 100%  знижки в межах норм користування;

- інвалідам зору І та ІІ груп, відповідно 50% та 40% знижки на особу інваліда в межах норм користування.

- самотнім інвалідам I групи з дитинства – 100% знижки в межах норм користування.

Пільги надаються в межах норм користування житлово-комунальними послугами, встановлених чинним законодавством для громадян, які мають пільги щодо їх оплати – з розрахунку 21 м кв на особу інваліда-пільговика, без урахування 10,5 м кв на сім’ю.

Пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються (у відповідних відсотках) в межах мінімальних норм та граничних показників їх вартості забезпечення населення цими видами палива для надання пільг згідно чинного законодавства.

Місцеві органи влади можуть здійснювати заміну пільг адресною грошовою допомогою або муніципальною субсидією на покриття витрат з оплати житлово-комунальних послуг та на придбання твердого палива і скрапленого газу в межах комплексної програми.

Також з метою заощадження енергоносіїв і уникнення заборгованості одиноких малозабезпечених інвалідів за отримані послуги, забезпечити їх житлові приміщення приладами обліку газу, електроенергії та води за рахунок надавачів послуг та місцевих бюджетів при наявності фінансового ресурсу.

Програма також передбачає забезпечити безоплатний проїзд інвалідів усіх категорій (I група із супроводжуючою особою) у межах області, згідно з чинним законодавством; забезпечити встановлення на вулицях міст області знаків дорожнього руху – дозволу стоянок особистого автотранспорту інвалідів.

Для забезпечення доступності людей з вадами зору:

- передбачити обов’язкове обладнання зони пішохідних переходів звуковими світлофорами та зебрами. З метою безперешкодного пересування інвалідів по зору заборонити паркування автотранспорту на тротуарах та встановлення яток, білбордів, квітників.

- з урахуванням специфіки орієнтації  людей з вадами зору забезпечити пристосування тротуарів та проїжджих частин у населених пунктах області.

Упродовж 2011 року для людей з вадами зору встановити озвучення повідомлень номера маршруту транспортного засобу.

Під час закупівлі у 2011–2014 роках за державні кошти рухомого складу міського громадського транспорту забезпечувати придбання моделей автобусів, які максимально доступні і придатні  для перевезення осіб з інвалідністю (опорно-рухового апарату, зору, слуху).

При видачі ліцензій для транспортного обслуговування населення надавати переваги транспортним фірмам (незалежно від форм власності), які мають транспортні засоби, доступні й придатні для перевезення маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.

Забезпечувати щорічне придбання для формування складу поїздів дальнього сполучення (фірмових поїздів) та електропоїздів спеціалізованих пасажирських вагонів кріпильними конструкціями, які пристосовані для перевезення інвалідів у візках, (з ліфтами-піднімачами, доступними туалетами), для інвалідів по зору (з нумерацією купе випуклим крапково-рельєфним шрифтом).

Забезпечувати спеціальними засобами для обслуговування пасажирів-інвалідів та маломобільних груп населення, зокрема: для піднімання в салони вагонів, перевезення територією вокзалу та привокзальної площі, переміщення салоном вагонів тощо.

При реконструкції Львівського аеропорту до чемпіонату Європи з футболу 2012 забезпечити засобами доступності приміщення аеровокзалу та площі Львівського аеропорту для безперешкодного пересування людей з інвалідністю та мало мобільних груп населення; забезпечувати спеціальними засобами для обслуговування пасажирів-інвалідів та маломобільних груп населення, зокрема для піднімання в салон літака (амбуліфт), перевезення територією вокзалу та приаеровокзальної площі, переміщення салоном літака тощо.

Забезпечити засобами доступності автовокзали та автобусні станції. Налагодити обслуговування пасажирів з обмеженими фізичними можливостями.

Забезпечити засобами доступності, відповідно до чинних будівельних норм, митні переходи та об’єкти прилеглої території.

Сприяти забезпеченню за заявами інвалідів безперешкодному доступу «в’їзд і виїзд” інвалідів у візках, інвалідів з вадами зору та інших мало мобільних осіб до будинків, в яких вони проживають для можливості доступності до об’єктів соціальної інфраструктури, при наявності фінансового ресурсу.

Забезпечити створення умов доступності  в навчальних закладах та  гуртожитках.

Здійснити моніторинг реалізації програми інтегрованого (інклюзивного) навчання, зокрема:

- переобладнання шкіл з метою забезпечення доступності, наявності спеціальних маршрутів для транспортування дітей з особливими освітніми потребами, зокрема в сільській місцевості, наявності спеціалізованого обладнання для дітей з психофізичними розладами

При введенні в експлуатацію шкіл-новобудов дотримуватися вимог універсального дизайну (умов доступності для дітей-інвалідів).