Депутати Львівщини звернулись до нардепів із закликом не голосувати за вибори на Донбасі

19:56, 14 липня 2016

Депутати Львівщини звертаються до народних депутатів, аби ті не голосували за законопроект про місцеві вибори на окупованих територіях. П’ять районних та міських рад Львівщини уже передали відповідні звернення до своїх нардепів-мажоритарників. Готують такі заяви й інші міста. Адже згаданий законопроект, за інформацією у кулуарах, таки готують до розгляду в парламенті.

«Кожен район, від якого обирався депутат-мажоритарник, збирає підписи, щоб цей депутат-мажоритарник не голосував. Ми сподіваємося, що кожен депутат перед тим, як натиснути цю злощасну кнопку, зважить на те, що щонайменше три тисячі підписів прийшли до нього з Львівської області», ― наголосила заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин.

Якщо дійде до голосування, національними інтересами перейматиметься мало хто, переконаний політолог Тарас Возняк. Ймовірно, вибори на окупованих територіях услід за своїм лідером підтримає президентський блок БПП та союзна партія ― Народний фронт.

«Натомість опоненти будуть пробувати грати подвійну, а то й потрійну гру ― багато хто з них, не тільки Опозиційний блок, зв’язані із Росією. І теж будуть на такому, так би мовити, шпагаті. Найбільш чіткими і найбільш твердими опонентами цього буде партія «Самопоміч». Партія «Батьківщина» і Радикальна партія будуть власне на цьому шпагаті», ― прогнозує політолог.

Однак, представник БПП Андрій Антонищак висловив недовіру, що за законопроект голосуватимуть. Бо зазначив, що на сході іде війна і не діють закони України.

«Тому що ті, хто вбивали наших хлопців, вони будуть мати право юридичне і офіційне балотуватися у Верховну Раду України. Тому я не вірю в це. Я хочу заспокоїти наших львів’ян, наших українців, що того не тра-пи-ть-ся!», ― резюмував Андрій Антонищак.

Не вбачає політичної доцільності у виборах на Донбасі і «Народний фронт», запевнив депутат від цієї фракції Михайло Хміль.

«Зараз це питання не на часі. Більше того, з тих інформаційних повідомлень, які ми отримуємо, навпаки відбувається військове загострення протистояння і я думаю, зараз треба вирішувати, як зупинити ворога, а не думати про те, яким чином провести там вибори», ― зазначив Михайло Хміль.

Наразі підтримують своїх колег і позафракційні обранці Ради.

«Цього не можна категорично робити, посилання на Мінські угоди виглядають щонайменше смішно. Бо вони не виконуються і голосування за будь-які вибори, поки там не буде українська влада, поки там не залишиться жодного російського солдата, поки там будуть терористи зі зброєю, неможливі апріорі. Я думаю, що ці спроби будуть провалені», ― додав народний депутат від «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

Окрім парламентарів, районні ради Львівщини звернулися також і до Президента, аби не виносити на голосування закону, який буде зрадою кожного свідомого громадянина України.