Депутати Львівської міськради хочуть більше впливати на кадрову політику, - ОПОРА

18:20, 7 квітня 2011

Представники Громадянської мережі «ОПОРА» провели порівняльний аналіз нового Положення про постійні комісії Львівської міської ради, прийнятого 31 березня цього року, із попереднім, що було прийняте 21 вересня 2006 р. Експерти ГМ «ОПОРА» дійшли висновку, що «окремі пункти нового Положення свідчать про бажання депутатського корпусу впливати на порядок заміщення вакантних посад у виконавчих органах місцевого самоврядування, які підконтрольні міському голові Андрію Садовому».

Як повідомили ZAXID.NET  7 квітня в ГМ «ОПОРА», такі зміни актуальні з огляду й на те, що зараз розробляється нова структура виконавчих органів, яка неодмінно торкнеться кадрових змін. «Зважаючи на це, до спільної компетенції всіх постійних комісій тепер відноситься розгляд за пропозицією Львівського міського голови структури виконавчих органів ради і їх положень, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання (5.1.1.), розгляд пропозицій та погодження призначень та звільнень осіб, що займають керівні посади у профільних виконавчих органах міської ради (5.1.11.) та подання на розгляд ради чи міського голови рекомендацій про кадрову невідповідність посадових осіб, призначених ними на посаду, у результаті вивчення їх діяльності (5.1.12.)», - йдеться у повідомленні.

Проте експерти ГМ «ОПОРА» нагадують, що ці нові повноваження не узгоджуються з вимогами абзацу 4 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно з якою затвердження на посади керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування здійснюється шляхом призначення міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України. Проведення конкурсу, випробування та стажування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному постановою уряду «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовці», і не передбачає жодної процедури погодження кандидатів.

«Успішне проходження конкурсу – це єдина вимога для затвердження кандидата на вакантну посаду в органах місцевого самоврядування. – наголошують в ГМ «ОПОРА» - У разі не погодження такої кандидатури постійною депутатською комісією, можна буде очікувати на позов до адміністративного суду з боку претендента. В той же час, міський голова має право призначити цього претендента на вакантну посаду в виконавчих органах.