Депутати Львівської облради на конкурсі мікропроектів посварились з експертами

17:25, 6 травня 2016

Довго сварилися, але до бійки не дійшло. Депутати обласної ради бурхливо сперечались, але врешті-решт таки погодились із вибором незалежних експертів, які обрали переможців у конкурсі мікропроектів.

Упродовж місяця 18 експертів розглянули майже 1500 заявок, які подали громади Львівщини. Йдеться про ремонти закладів освіти чи народних домів, будівництво доріг чи освітлення вулиць, відкриття фельдшерських пунктів або дитячих майданчиків. За умовами конкурсу ці роботи наполовину можна фінансувати з обласного бюджету.

«Важко було дуже оцінювати проекти, тому що велика кількість була ідентичних. Тому ми намагалися знайти якусь відмінність, визначити, наскільки цей проект має майбутнє, яку користь він принесе громаді. Взагалі ми дивились на це як на перспективу, розвиток. Можливо, депутатська конкурсна комісія дивиться на це, як на інфраструктурні проекти. І напевно, через це з самого початку в нас виникли оці розбіжності», – пояснила експерт Західноукраїнського ресурсного центру Зоряна Стоцька.

647 мікропроектів із понад 1400 перемогли. Однак, вперше їх обирали не депутати, а незалежні експерти. Тому обранці від тих районів, які набрали найменше балів, найбільше і обурювалися. Бо вплинути на розподіл коштів їм не вдалося. А відтак експертів дехто звинуватив у корупції. Проте врешті-решт за їхні оцінки депутатська комісія таки проголосувала.

«Сьогодні ми зламали систему і це багатьом не подобається. Але в кінці всі одноголосно проголосували "за". Бо, звичайно, це для громад, це для людей. На наступний рік в нас буде більше часу, ми будемо ще прискіпливіше вивчати проекти. Але в ручному режимі розподіляти переможців – ну, скажімо, я особисто і наш секретаріат, і більшість конкурсної ради на майбутнє, я думаю, не будемо позволяти», ― наголосив заступник керуючого справами секретаріату, депутат Львівської облради Іван Собко.