Депутати Львова не відповідають на інформаційні запити, - Гавриляк

13:17, 23 квітня 2012

За час дії Закону про доступ публічної інформації до Львівської міської ради надійшло 479 запитів, з них 283 – від фізичних осіб, 196 – від юридичних (22% - від ЗМІ), повідомила начальник адміністративно-господарського управління міськради Валентина Бартошик. Однак, додав заступник начальника юридичного управління Мирослав Гавриляк, депутати міськради практично не відповідають на запити.

За словами Валентини Бартошик, переважна більшість запитів стосувалася надання адміністративних послуг, надання копій нормативно-правових актів, тощо. За цей рік найбільше запитів надійшло до департаменту житлового господарства, департаменту містобудування та департаменту економічної політики. Зокрема, один запит надійшов від журналу «ForbesУкраїна» - він стосувався чисельності населення, що постійно приживає у місті Львові.

Начальник юридичного відділу Львівської обласної ради Марія Кедик повідомила, що за рік, що минув з часу набрання чинності Закону про доступ до публічної інформації, до облради надійшло 104 інформаційні запити, з яких 31 – від ЗМІ. За її словами, переважна більшість з них стосувалася надання копій документів, і щодо кожного із запитів було вчасно надано інформацію у повному об’ємі.

Начальник сектору публічної інформації головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації ЛОДА Дмитро Архипович розповів, що до Львівської ОДА від ЗМІ надійшло 55 запитів. Запити стосувалися чотирьох тем: нормативно-правових актів ОДА, інформації про товари, послуги та тендери, статистичних даних та довідково-енциклопедичної інформації. Зокрема, йшлося про зарплати чиновників, копії їх податкових декларацій, освіти, кількості держслужбовців, що притягувалися до дисциплінарної відповідальності, тощо.

За цей період, за словами Дмитра Архиповича, надійшло 8-9 інформаційних запитів, на які, з огляду на об’єм запитуваної інформації, не вдалося відповісти вчасно.

Щодо порівняно незвичних запитів Мирослав Гавриляк розповів, що до Львівської міської ради надійшов запит від фізичної особи про те, скільки квартир міськрада надала з 1979 року.

Нагадаємо, торік повідомлялося, що органи публічної влади на Львівщині (РДА, міські та обласні ради) взагалі не відповідають на 6% інформаційних запитів.

На початку квітня цього року Адміністрація президента України звернулася до Кабінету міністрів з пропозицією посилити контроль за виконанням завдань, визначених відповідним Указом Президента України згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації» - зокрема, за допомогою штрафів.

Нагадаємо також, що нещодавно у відповідь на запит ZAXID.NETвідмовився надати інформацію секретар Львівської міської ради Василь Павлюк.