Прокуратура міста Львова винесла протест на ухвалу сесії Львівської міської ради, якою депутати внесли зміни до регламенту Львівської міської ради 10 листопада. Водночас сьогодні, 15 грудня, на сесії міськради депутати відхилили протест прокуратури.
За відхилення протесту проголосували 65 депутатів.
У протесті прокуратури зазначено, що зміна, яку 10 листопада депутати внесли у регламент ради, передбачає, що порядок денний пленарного засідання колегія ради розглядає не пізніше як за 7 днів до дати пленарного засідання і цей порядок денний підписує секретар ради є незаконною. Зазначимо, до внесення цих змін проект порядку денного сесії, згідно з регламентом, підписував міський голова.
Прокуратура наполягає, що зміна, внесена депутатами суперечить вимогам чинного законодавства і підлягає скасуванню. Прокуратура аргументує, що скликання сесії ради, а також головування на пленарних засіданнях ради - не виключна компетенція міського голови.
"Таким чином, надання права секретарю ради одноосібно підписувати порядок денний сесії порушує вимоги чинного законодавства... а також обмежує надані законом повноваження міського голови", - зазначено у протесті прокуратури. Також у своїх аргументах прокуратура говорить про те, що законом не передбачено повноваження секретаря ради формувати і підписувати порядок денний, крім окремих випадків.
Не зважаючи на це, депутати відхилили протест прокуратури.
Нагадаємо, депутати Львівської міської ради 24 листопада на сесії подолали вето міського голови Львова Андрія Садового на внесені депутатами 10 листопада зміни до регламенту ради. «За» проголосувало 68 депутатів.
Зазначимо, що зміни до регламенту передбачали, що секретар ради очолюватиме конкурсну комісію, що утворюється відповідно до розпорядження міського голови для здійснення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад посадових осіб ради, а також, що порядок денний пленарного засідання колегія ради розглядає не пізніше як за 7 днів до дати пленарного засідання. "Порядок денний пленарного засідання ради підписує секретар ради“, - передбачали зміни.
У зауваженнях до ухвали начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич наголосила, що згідно з чинним законодавством розпорядження про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад підписує мер, водночас мер зазвичай призначає на посаду голови такої комісії секретаря ради. Також, за законом, мер формує і підписує порядок денний.