Депутати Львова скасували порядок проведення конкурсу перевізників

17:00, 10 листопада 2011

Депутати Львівської міської ради 10 листопада скасували рішення виконавчого комітету міськради, яке регламентувало порядок проведення конкурсу на визначення перевізників у Львові. «За» ухвалу проголосували 59 депутатів.

Ініціатором ухвали став "свободівець" Андрій Хомицький, який запевнив, що не йдеться про скасування нової транспортної схеми у місті.

Згодом депутат пояснив ZAXID.NET, що ухвала передбачає повторне проведення громадських слухань і погодження умов конкурсу на визначення перевізників, оскільки на рівні КМУ було внесено ряд змін до законодавства. Такі умови, за його словами, на розгляд депутатів виконавчі органи мали б подати на 1 грудня. 

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що транспортну схему Львова робила одна з кращих компаній світу - "Луїс Бергер".

"Вона забирає монополію в дрібних перевізників. Нова схема вигідна громаді, комунальним підприємствам. Одним рішенням це все поламати? Щоб збудувати - треба рік... Транспортна схема, звичайно, буде впроваджуватися. Є закон, до якого я буду звертатися, використовувати надані мені повноваження – ветувати, звертатися в ті чи інші органи. Але ж це час", - сказав Садовий.

Нагадаємо, для реорганізації схеми маршрутів громадського транспорту експерти компанії, проаналізувавши існуючий стан та умови міста, виділили основні концептуальні положення: центральна частина міста повинна бути максимально звільнена від громадського транспорту, маршрути ділитимуться на радіальні, які проходитимуть від периферійних районів до центру міста (обслуговують автобуси великої місткості) та хордові, які з’єднуватимуть периферійні райони міста (обслуговують автобуси середньої місткості). Електротранспорту надається максимальна перевага як транспорту великої провізної здатності і екологічно чистому. Всього планується ввести 6 радіальних та 40 хордових маршрутів, зменшивши кількість маршрутів у місті з 74 до 46. Через центр проходитимуть тільки 6 радіальних маршрутів.

При розробці маршрутів враховано можливість доступу до соціальних об’єктів таких, як приміський та центральний вокзали, основні лікарні, адміністративні споруди тощо. Також оцінено транспортне сполучення спальних районів відповідно до кількості мешканців, які в них проживають.

Всі без винятку маршрути запроектовані з фіксованими зупинками. Середня пішохідна досяжність до зупинок громадського транспорту оцінена в 350 м.