Депутати Львівської міської ради 26 квітня заборонили використовувати символіку СРСР, комуністичну та нацистську символіку на території міста Львова. «За» проголосувало 74 депутати.
В ухвалі зазначено, що йдеться про символіку «неіснуючої держави СРСР», комуністичної та нацистської символіки, яку не можна використовувати на масових заходах та вивішувати на установах. Автор ухвали, депутат Юрій Михальчишин наголосив, що «ми повинні прийняти вольове рішення і задекларувати європейські погляди».
Також він повідомив, що минулого року депутати приймали аналогічну ухвалу. Але її було опротестовано прокуратурою.
«Як нам щойно повідомили, 21 грудня 2011 року позов прокуратури суд частково задовольнив. Дуже цікаво - пропонують заборонити тільки нацистську символіку», - прокоментував депутат-«свободівець» рішення суду. Крім того, за інформацією депутатів, при розгляді цього питання в суді до мерії не надходило повістки в суд.
Голова фракції «Свободи» Руслан Кошулинський нагадав події 9 травня 2011 року, після яких депутатів звинувачували, з його слів, що ці події можуть зірвати Євро-2012 у Львові. Натомість, сказав депутат, дослідження Інституту міста свідчать про ріст туризму.
Михайло Хміль, депутат від «Фронту змін» натомість наголосив, що навіть німецькі депутати закликають не їхати в Україну, але через те, що тут діє «злочинний режим Януковича».
Як інформував ZAXID.NET, весною 2011 року міські депутати прийняли ухвалу, якою заборонили використовувати під час відзначення Дня перемоги не тільки радянську, а й нацистську символіку. У документі зазначено, що у Львові заборонено використовувати символіку СРСР, нацизму та комуністичну символіку. Тоді ж Луцька міська рада заборонила використання радянської символікита прапорів на держустановах міста.
Додамо, минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги). За це рішення проголосувало 260 з 375 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Даним законом передбачено, що “ Прапор Перемогиє символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапору 150-го ордена Кутузова IIступеня Ідрицької стрілецької дивізії”.