Депутати Львова заявили про "погром української освіти"

17:26, 27 січня 2011

76 депутатів Львівської міської ради 27 січня під час сесії підтримали звернення ВО «Свобода» до Президента України Віктора Януковича, прем’єр-міністра України Миколи Азарова, голови ВРУ Володимира Литвина про «погром української освіти».

Заяву зачитав голова фракції "свободівців" Руслан Кошулинський. У заяві зазначено: "Освітня галузь – це фундамент у розвитку держави і кожного громадянина. Безсумнівним є не лише адекватне часове змістовне наповнення освіти, але і її ідеологічна складова. В цьому контексті псевдоновації міністра освіти, молоді та спорту Д.Табачника промовисто засвідчують цілком протилежні тенденції: повернення у типово радянську антиукраїнську систему освіти і фінансове відчуження її від можливостей більшості українців".

Зі слів депутата, "перший напрям нищення освіти спрямований на демонстративне усунення української гуманітарної складової у навчальний процес".

"Це виявляється у низці резонансних рішень, що підривають духовні основи незалежності нашої держави та порушують основне право титульної нації на утвердження власної самобутності. Йдеться про зменшення прохідного балу з української мови під час вступу до вишів, скасування іспиту з української мови при завершенні бакалаврату та під час вступу до аспірантури, можливістю тестуватися мовами національних меншин, переведення на навчання іноземців з державної української мови на російську.

Особливе несприйняття викликає проект "Концепції основної мови в Україні", основна засада якого "вільний вибір мови навчання", що виразно асоціюється з добровільно-примусовим правом відмовлятися від вивчення української мови, відповідно до радянської постанови 1958 року. Зазначена Концепція має демонстративне антиукраїнське спрямування із хибним констатуванням багато національності нашої держави, де насправді проживає абсолютна більшість українців – 77,8%, що через голодомор, репресії та терор були позбавлені елементарного права здобувати освіту рідною українською мовою. Концепція намагається впровадити в освітній простір абсолютно невідповідні терміни "людиноцентризм", "природовідповідність" тощо, за якими криється єдина мета: усунути українську акціональну складову освіти", – сказав депутат.

Елементом знищення цієї складової, зі слів Кошулиснкього, є перетворення шкільного курсу зарубіжної літератури у "курс російської літератури, що сповна має переорієнтувати українських школярів на російські духовні цінності".

"Виняткову роль у цьому відведено переписуванню підручників з історії України, де брутально вилучаються історичні факти протиборчого змагання нашої нації за право мати незалежну державу", – йдеться у заяві. Зокрема, там зазначено, що з підручників вилучено "помаранчеві події, факт союзництва СРСР з нацистською Німеччиною, боротьба УПА з нацистами та портрет Героя України Романа Шухевича, Голодомор як геноцид нації, організований Москвою, масштабну повоєнну русифікацію українських шкіл у 50-х роках, масові репресії українців у 30-80-і роки, вбивчу більшовицьку колективізацію та атеїстичну чуму ХХ століття".

"Отже, знищення української гуманітарної складової освіти – добре продуманий план міністра-українофоба", – сказав Руслан Кошулинський.

Також він зазначив, що другим напрямом нищення української освіти є фактично руйнування ЗНО змінами, які впроваджує міністерство, а відтак стимулювання корупційної складової. Також депутати незадоволені заміною керівника Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука на "п.Зайцеву, заступницю Табачника, уродженцю Мурманської області, одного з керівників "Луганського обласного російського центру", російського філолога, відомого своїми українофобськими та непрофесійними висловлюваннями на адресу української та російської мов".

Третій напрям "нищення української освіти", за словами депутата, це "безглузда прив’язаність класифікації вишів до чисельності студентів, запровадження індексації плати за навчання" тощо.

Відтак, депутати вимагають замінити Дмитра Табачника на посаді міністра людиною "з адекватною стратегією розвитку української освіти і науки".

У заяві також зазначено, що її підтримала комісія з питань освіти і науки Львівської облради за підписом заступника голови комісії Ірини Фаріон.

Як інформував ZAXID.NET , студентам пропонується платити відразу за чотири роки навчання у ВНЗ або щорічно, але іншу суму - з урахуванням рівня інфляції.

Нагадаємо, водночас сьогодні на сесії Львівської міської ради не було проголосовано ухвалу про надання пільг для Українського Католицького Університету.