Депутати міськради Львова провалили тест на публічність

15:35, 11 листопада 2014

Депутатський корпус Львівської міськради отримав найнижчий показник у рейтингу публічності серед трьох суб’єктів дослідження органів місцевого самоврядування Львова за 2014 рік.

Так, індекс публічності обранців ЛМР становить лише 41%, що на 5% менше у порівнянні з минулим роком, і цей показник є значно нижчим за індекс публічності голови міста Львова (50%) та виконавчих органів ЛМР(56%), повідомила Громадянська мережа ОПОРА у Львові.

Згідно з моніторингом публічності органів місцевого самоврядування України у 2014 році, депутатський корпус ЛМР є найменш відкритим, найменш прозорим та найменш підзвітним перед громадою міста у 2014 році.

«Незважаючи на те, що депутати міськради Львова мають навіть веб-сайт ради, у процесі моніторингу ми не знайшли у вільному доступі протоколів засідань депутатських комісій, що є напевно головною роботою обранців у органах самоврядування, - розповіла  голова львівського представництва ОПОРИ Ірина Швець. - Не знайшли інформації про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях, немає у вільному доступі проектів ухвал, винесених на голосування на сесіях».

Також, зі слів Швець, на порталі депутатів ЛМР немає звітів про діяльність жодного із 90 обранців.

«На порталі народних депутатів, наприклад, досі висить хіба минулорічний звіт депутата Ірини Шалаковської, - розповіла ZAXID.NET Ірина Швець. - Про звіт Лариси Василишин ми дізнались з соціальної мережі Вконтакте, більше ніхто ніякої інформації не надавав».

Окрім того, зі слів голови Львівського представництва ОПОРИ, секретаріат ради не затверджує графіки звітування депутатів і не володіє інформацією про кількість депутатів, які провели звітування перед громадами, про результати обговорення таких звітів, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу міської ради.

Аналізуючи публічність обранців Львівської міськради, опорівці також з’ясували, що депутатський корпус ЛМР не звітує про те, як витрачаються кошти із депутатських фондів.

«Кожен депутат отримує автоматично від 8 до 10 тис. грн у власний фонд щороку. Ці гроші вони можуть витрачати на різноманітні потреби, за бажанням, але звіту по цих витратах ми теж не змогли знайти, незважаючи на те, що депутати мають свій офіційний веб-сайт», - повідомила Ірина Швець.

До позитивів щодо прозорості та відкритості депутатського корпусу ЛМР, на думку аналітиків ОПОРИ, можна віднести те, що на сайті ради вичерпною є інформація про депутатський корпус, з біографіями та переліком поштових скриньок обранців. Також вагомою перевагою публічності є запровадження радою електронної системи голосування «віче», аудіотрансляції пленарних засідань та  вчасного висвітлення на сайті всіх прийнятих на засіданнях сесії рішень депутатів ЛМР.

Як повідомляв ZAXID.NET, відповідно до щорічного моніторингу відкритості та прозорості органів місцевого самоврядування Громадянською мережею ОПОРА, індекс публічності  Львівської міської ради у 2014 році знизився на 12 % у порівнянні з минулим роком.