До компетенції депутатського корпусу Львівської міської ради не входить встановлення тарифу на теплопостачання. Тому юридично депутати не можуть скасовувати чинний двоставковий тариф, оскільки це автоматично призводить до встановлення одноставкового на рівні 2005 року.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради з посиланням на начальника юридичного управління Львівської міської ради Гелену Пайонкевич.
За її словами, прийняття ухвал про скасування рішення виконавчого комітету щодо двоставкового тарифу на теплопостачання було неправочинним, оскільки відновлення дії тарифу на теплопостачання на рівні 2005 року є фактично встановленням тарифу, що не є в компетенції ради.
«Ми писали застереження до цієї ухвали, ми мали зауваження до самої процедури її прийняття. Ми говоримо про те, що скасування радою рішень виконавчого комітету можливі тільки тоді, коли ці рішення не відповідають закону. Ми говоримо про те, що відновлення дії тарифу на теплопостачання станом на 2005 рік, на нашу думку, є неможливим. Рада не має права встановлювати тариф на теплопостачання, а в цьому випадку якраз це відбулося», – додала вона.
За словами Гелени Пайонкевич, наразі, поки призупинено дію ухвали до розгляду справи у суді, підстав для затвердження нових тарифів немає.
Закиди щодо неправильності розрахунків тарифів на тепло працівниками «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» юрист вважає неправомірними, оскільки ці працівники несуть юридичну відповідальність за кожну подану цифру.
«Щодо закидів про віддання в концесію міських комунальних підприємств, то хочу наголосити, що відповідно до статті 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування» таке рішення приймає Львівська міська рада. Не виконавчий комітет, не міський голова, це є виключні повноваження депутатського корпусу Львівської міської ради. Тому такі закиди є щонайменше незрозумілими», - каже Гелена Пайонкевич.
Нагадаємо, 27 червня 2013 року депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання. Ухвала передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року. Андрій Садовий ветував цю ухвалу, але депутати подолали вето міського голови.
Додамо, Львівська міськрада готова подати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, розрахунок одноставкового тарифу на теплопостачання. Зараз чиновники очікують на позицію депутатів щодо цих розрахунків, а також відповіді від Мінрегіону – чи буде відшкодовуватись для міста різниця в тарифах.
Галицький районний суд Львова зупинив дію ухвали про скасування двоставкового тарифу. Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що місто виконає ухвалу суду. Тим часом депутати планують подавати апеляцію на рішення суду.