Депутати міськради відхилили протест прокурора Львова щодо Грибович

16:40, 25 жовтня 2007

Під час сьогоднішньої сесії Львівської міської ради депутати відхилили протест прокурора Львова щодо Концепції впорядкування системи поводження з побутовими відходами.

Крім того, начальник юридичного управління ЛМР Галина Пайонкевич повідомила, що ухвалу сесії від 24 травня 2007 року, якою було затверджено Концепцію впорядкування системи поводження з відходами, потрібно скасувати. "Вона ще до прийняття має бути погоджена з Антимонопольним комітетом, чого не було зроблено. Тому треба скасувати цю і прийняти нову ухвалу. Якщо ж ні, Антимонопольний комітет має право подати до суду", - зазначила вона.

Мер Львова Андрій Садовий запропонував внести зміни до цієї Концепції і винести їх на наступне засідання сесії. "Потім треба буде заново провести конкурс і виграти його", - додав міський голова.

У свою чергу депутат ЛМР від ВО "Свобода"Василь Павлюк запропонував притягти до відповідальності тих, хто готував попередню ухвалу.

Довiдка ZAXID.NET

Прокурор Львова протестом від 20 вересня 2007 року вимагав скасувати ухвалу сесії від 24 травня 2007 року, якою було затверджено Концепцію впорядкування системи поводження з відходами та Положення про міську конкурсну комісію з визначення найкращого інвестиційного проекту з комплексної переробки твердими побутовими відходами (ТПВ) у Львові і рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Про це стало відомо вчора, 24 вересня, під час засідання конкурсної комісії.

"Протест прокурора стосується трьох пунктів. Перший - стосується того, що, згідно з вимогами Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування затверджують місцеві та регіональні програми, а не концепції, поводження з ТПВ. Другий - це те, що вже існує рішення виконкому від 2002 року про стан експлуатації полігону ТПВ міста та перспективи щодо можливості приведення його до нормативних вимог. Третій - даний полігон є у господарському віддані ЛМКП "Збиранка", яке є власністю ЛМР. Таким чином, право розпоряджатися біогазом, який утворюється внаслідок проведення дегазації сміттєзвалища, тобто використання комунального майна, належить виключно ЛМР. Надання права розпорядження комунальним майном міській конкурсній комісії суперечить вимогам Законам України: "Про місцеве самоврядування України", "Про відходи"", - прокоментувала начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич.