Депутати не підтримали законопроектів про компенсації за зруйноване в АТО житло

12:55, 22 грудня 2016

Верховна Рада відхилила проекти законів України «Про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції». Про це пише «Укрінформ».

Як зазначається законопроекти (4301 і 4301-1) не набрали необхідної кількості голосів, також не знайшлося голосів на повернення законопроектів на доопрацювання.

Проектами передбачалося визначити розмір та порядок відшкодування збитків; порядок обстеження об'єктів, розташованих в населених пунктах на відповідних територіях Донецької та Луганської областей; категорії пошкодження об'єктів; порядок взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Окрім того, положення законопроектів передбачали здійснення компенсаційних виплат населенню для часткового відшкодування вартості будівництва та придбання житла замість знищеного, капітального та поточного ремонту пошкодженого житла, часткового відшкодування вартості зруйнованих або пошкоджених господарських приміщень, вартості майна, що знаходилось у зруйнованих обєктах, які не підлягають відновленню та непридатні для подальшого проживання.

Залежно від пошкодження об’єкти поділяються на такі категорії: І категорія - об’єкт житлового фонду зруйнований, непридатний для подальшого проживання, відновленню не підлягає; ІІ категорія - об’єкт пошкоджений, будівельні конструкції, інженерні мережі і системи підлягають капітальному ремонту; ІІІ категорія - об’єкт має незначні пошкодження, будівельні конструкції, інженерні мережі і системи підлягають поточному ремонту.

Розмір збитків в грошовому еквіваленті визначається комісією залежно від категорії пошкодження об’єкта житлового фонду та відшкодовується в повному обсязі. Зокрема, для І категорії пошкодження об’єкта за рішенням комісії відшкодовується вартість нового будівництва або придбання житла в межах відповідного населеного пункту або району.

Противники цих законопроектів наголосили, що їх прийняття означатиме «легалізацію внутрішнього конфлікту». Зокрема, віце-спікер Оксана Сироїд зауважила, що в законопроекті слід говорити про «російську агресію», а не про АТО.

Між тим, перший віце-спікер Ірина Геращенко запропонувала доопрацювати законопроекти, а їх авторам «подумати над назвою».