Депутати не узгодили свій вихід з НСНУ з Президентом, - політолог Дмитро Видрін

12:35, 20 лютого 2008

"Перш за все, це ознака ерозії партійної системи, яка є наслідком низької політичної культури в Україні. Партійні механізми у нашій ситуації не можуть працювати і такі виходи з партії - це стихійні протести проти цього", - заявив ZAXID.NET політолог Дмитро Видрін, коментуючи вихід п’ятьох нардепів з НСНУ.

На думку політолога, депутати, що вийшли з НСНУ, не узгоджували своїх дій з Президентом. "Він дистанціювався від партії, намагається бути Гарантом для усієї країни, тому партійні бонзи і функціонери не узгоджують з ним партійні суперечки", - вважає Д.Видрін.

Що стосується того, чи позначиться вихід п’ятьох депутатів з "Нашої України" на коаліції, політолог вважає що так, однак яким чином - наразі йому сказати важко. "Переформатування може бути пізніше, але як саме - ще не знаю, адже вони заявили, що попри вихід з партії, залишаються в коаліції", - наголосив він.

Разом з тим Дмитро Видрін зазначив, що НСНУ найймовірніше не позбавить цих п’ятьох нардепів мандатів. "Якщо позбавлять, тоді почнеться руйнування коаліції. Але думаю, цього не станеться, Юлія Тимошенко не допустить цього, щоб надалі залишатися прем’єром", - резюмував він.

Довiдка ZAXID.NET

П’ятеро народних депутатів з фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона" та заступник голови Секретаріату Президента оголосили про свій вихід з політичної партії Народний Союз "Наша Україна". Як повідомляє інформаційний сайт RAZOM, це Роман Безсмертний, член Політичної ради партії, заступник голови Секретаріату Президента України, Михайло Полянчич, голова Центральної контрольно-ревізійної комісії партії, народний депутат України, Ігор Кріль, заступник голови партії, народний депутат України, Віктор Тополов, член Президії партії, народний депутат України, Оксана Білозір, член Політичної ради партії, народний депутат України, Василь Петьовка, член Політичної ради партії, народний депутат України".

Серед причин, які підштовхнули їх на такий крок, нардепи вказують на незворотні негативні тенденції в розвитку партії як в центрі так і на місцях. По-друге, "Наша Україна" як сформований політичний бренд стала зручним майданчиком, красивою ширмою для втілення нав’язуваних ззовні ідей. По-третє, це неспроможність та небажання використання колективного досвіду активу партії, через що утворилася велика дистанція між партійними лідерами та рядовими партійцями. І, найголовніше, на думку п’ятьох нардепів, на ключових позиціях у керівництві Партії зараз перебувають люди, віддані Президенту. "Нам нічого робити в компанії тих, хто змінив орієнтацію", - заявляють депутати.