Під час сьогоднішньої сесії Львівської обласної ради депутати підтримали постанову про звернення до Кабінету міністрів України та президента України з проханням виділити асигнування для завершення ремонту Львівського обласного перинатального центру. За проголосував 81 депутат.
У постанові депутати також постановили змінити замовника та виконавця робіт. Також на наступному пленарному засіданні сесії депутати мають заслухати план відновлення робіт із реконструкції медичного закладу.
Особливо жорстко під час засідання депутати критикували управління капітального будівництва ЛОДА, яке є замовником робіт. Управління на час проведення тендеру очолював чинний заступник начальника Єгор Горностай. Саме він як голова управління підписував угоду з будівельною компанією «Аеробуд» (Київ). Однак на запитання депутатів Львівської обласної ради, які умови розірвання договору, він відповісти не зміг.
Натомість Горностай зазначив, що головною помилкою в реконструкції центру стало те, що вона почалась одночасно у всіх трьох корпусах. Водночас він заявив, що будівля не перебуває в аварійному стані, а усі несучі конструкції у хорошому стані. Також Горностай розповів, що жодних претензій будівельній компанії не виставляли.
У свою чергу депутат облради Олександр Ганущин зазначив, що питання можна почати вирішувати лише маючи чіткий план відновлення робіт, а не декларуючи усім відомі речі.
«Ми всі тут говоримо, що проголосувавши таке звернення, вирішимо його. Але це не так. Щоб вирішити цю проблему, треба мати чіткий план, а його немає», - зазначив Ганущин.
Заступник голови ЛОДА Йосиф Ситник зазначив, що в адміністрації вже два місяці намагаються вирішити це питання, надсилають запити в різні органи влади, однак отримують одну відповідь - грошей нема і не буде.
«Ми надіслали вже вісім листів - і до Кабміну, і до президента, і в різні міністерства, але усюди нам відповіли, що проект фінансуватись не буде. Наразі ми бачимо три варіанти вирішення питання: законсервувати будівництво та чекати кращих часів, шукати гроші в обласному бюджеті, або будувати меншовартісний об’єкт, який частково вирішить питання. На жаль, жоден з цих варіантів не вирішить питання негайно і в повній мірі», - зазначив Ситник.
Він також додав, що сьогодні в ЛОДА готують пакет документів, який буде передано міліції та прокуратурі, щоб вони визначили усі порушення, які, вочевидь, були допущені на етапі проведення тендерної процедури.
Однак найболючішим є питання працевлаштування працівників медичного закладу.
«Єдиного способу офіційно працевлаштувати близько 500 працівників немає. Звісно ніхто не розраховує на постійні місця, але й тимчасового місця люди не мають», - зазначила під час свого виступу перед депутатами головний лікар перинатального центру Лариса Янів.
Депутати облради вирішили розглянути питання про тимчасове працевлаштування працівників центру в інших медичних закладах комунального підпорядкування.
Загалом в реконструкцію Львівського обласного перинатального центру було заплановано вкласти 99 млн грн. У 2013 році будівельній компанії було перераховано аванс в обсязі 7,7 млн грн. Станом на сьогодні освоєно 4 млн грн, а ще 3,7 млн грн авансу не освоєно.
У свою чергу директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Голдун зазначив, що обов'язковою умовою початку реконструкції перинатального центру було гарантоване співфінансування з державного та обласного бюджету. Після проведення реконструкції в перинатальному центрі мало відкритись нове відділення та суттєво оновитись обладнання. Медичний заклад мав стати найсучаснішим в країні.
Також депутати облради звернулись до правоохоронних органів із проханням розібратися із ситуацією. Зокрема, правоохоронці мають перевірити причини неосвоєння коштів, що були виділені у 2013 році.