Депутати Севастополя закликали ВР терміново змінити статус російської мови

17:20, 20 квітня 2011

Депутати Севастопольської міської ради прийняли на сесії міськради звернення до народних депутатів, закликавши їх винести на найближче засідання Верховної ради розгляд проекту Закону про мови в Україні.

Рішення було прийнято 19 квітня. "Прийняття проекту Закону про мови в Україні стане важливою віхою не тільки в забезпеченні прав людини в нашій країні, але і в будівництві демократичної державності, формуванні України", - вважають депутати, повідомляє ТСН.

У документі також зазначено, що звернення буде скероване Венеціанській комісії, ООН, Раді Європи, ЮНЕСКО, Європарламенту та ОБСЄ.

На думку депутатів, висновки Венеціанської комісії не відповідають рекомендаціям Ради Європи щодо виконання Україною норм Європейської хартії регіональних мов, в яких визначено, що російська мова займає в Україні невідповідний їй рівень.

"Говорити рідною мовою, читати класичну, сучасну і періодичну літературу, спілкуватися, дивитися спектаклі, кінофільми, телепередачі, слухати радіопрограми російською мовою - законний інтерес жителів міста Севастополя", - сказано в документі.

У той же час голова Севастопольської міськдержадміністрації Валерій Саратов на засіданні міськради заявив, що "захищаючи права російської мови, ми дуже серйозно повинні займатися українською мовою".

Водночас, парламент Криму також закликав депутатів ВР прийняти проект закону "Про мови в Україні".

Відповідне звернення до парламенту України на засіданні Верховної ради Криму в середу підтримали 77 депутатів з 83 присутніх у залі засідань. Всього в парламенті Криму 100 депутатів.

"Закликаємо народних депутатів України виявити політичну волю, мудрість і законодавчо закріпити мовну рівноправність громадян ", - йдеться у зверненні Верховної ради Криму.

Нагадаємо, в законі, представленому народними депутатами України Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким, визначається механізм застосування статусу для російської мови.

Проект передбачає зняття обмежень вільного застосування мови у всіх основних сферах суспільного життя - телебаченні, рекламі, кінематографі, місцеве самоврядування, судочинстві та освіті.