Депутати ВРУ переклали на місцеву владу частину витрат держбюджету

22:22, 20 грудня 2016

Верховна Рада внесла зміни в Бюджетний кодекс, згідно з якими частина витрат в освітній та медичній сферах тепер ляже на місцеву владу, а не на держбюджет, як раніше. Мова йде про утримання шкіл (крім зарплат), ПТУ і санаторіїв для хворих на туберкульоз, дітей і підлітків.

«За» ухвалення в цілому законопроекту №5131 проголосували 244 депутати. Цей законопроект входить у так званий бюджетний пакет, необхідний для затвердження держбюджету на 2017 рік.

Також на балансі місцевих бюджетів будуть витрати на комунальні послуги та енергоносії установ охорони здоров'я, пільги на послуги зв'язку, інші пільги і компенсаційні виплати за проїзд.

Під час підготовки законопроекту до другого читання були внесені 25 правок. У тому числі було вирішено поширити експеримент щодо фінансування ремонту доріг за рахунок понадпланових митних зборів на всі регіони країни.

Законопроект передбачає передачу з місцевих бюджетів до державного бюджету видатків на підготовку в ПТУ фахівців низки професій загальнодержавного значення. Відповідний перелік затверджуватиме Кабмін.

Водночас, документ передбачає, що видатки на утримання шкіл та нарахування учителям передаються місцевим бюджетам.

Окрім того, законопроект надає право уряду розподіляти резервні кошти освітньої та медичної субвенцій і визначати напрями використання таких видатків.

Також закон передбачає системну підтримку сільського господарства на наступні п'ять років — не менше ніж 1% випуску сільгосппродукції.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, відповідаючи на критику депутатів щодо неможливості місцевих бюджетів здійснювати передані з центрального бюджету видатки, наголосив, що фінансовий ресурс місцевих бюджетів у 2017 році становитиме 424 млрд грн, що на 86 млрд грн, або 28%, перевищує показник 2016 року, пише «Інтерфакс-Україна».

За його словами, доходи місцевих бюджетів наступного року збільшаться на 25% – до 185 млрд грн.

Прем'єр наголосив, що за відсутності видатків, які уряд пропонує розподіляти на місцях, місцеві бюджети нарощують депозити.

«Коли нема куди витрачати доходи, вони переходять на депозити», – заявив Гройсман.