У понеділок, 7 серпня, Комітет виборців України презентував дослідження «Підсумки 6-ої сесії Верховної Ради: головні провали та здобутки». Як зазначив гендиректор КВУ Олексій Кошель, робота депутатів за цей час було несистемною, низка депутатів займалися «фінансовим популізмом», а сам парламент за цей час «побив абсурдний рекорд» – станом на 9 липня у ВРУ зареєстровано 5486 проектів законів та 4188 проектів постанов, що є рекордом в історії українського парламентаризму.
«Якщо парламент працюватиме цілодобово і без вихідних, розглянути ці законопроекти просто неможливо», – наголосив Олексій Кошель.
Окрім того, частина з тих законопроектів, які подали депутати, неможливо виконати.
«Ми направили запити до Міністерства фінансів на предмет їх реалістичності, чи є кошти у держбюджеті, щоб реалізувати цей законопроект? Близько третини законопроектів є нереальними до реалізації. Депутати можуть реєструвати низку ініціатив до соціальних пільг, а на них немає коштів у державному бюджеті. Низка депутатів займаються «фінансовим популізмом», – підсумував керівник КВУ.
Попри те, в парламенті й надалі де-факто існує «стара коаліція», коли за законопроекти спільного голосують представники фракцій «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Радикальної партії Олега Ляшка», «Об’єднання «Самопоміч» та ВО «Батьківщина». В КВУ таке спільне голосування пов’язують з тим, що чимало питань, які виносилися на голосування, були щодо соціальних питань, підтримка АТО чи Збройних сил України. Відтак відсутність голосів за ці законопроекти було б важко пояснити перед своїми виборцями, переконаний Олексій Кошель.
У той же час в парламенті чимало голосувань за законопроекти «сумнівної актуальності», коли за деякі з них віддаються голоси мало не одразу після внесення до парламенту, в той час як інші можуть очікувати розгляду до 1,5 року. Таке голосування в КВУ називають несистемним, коли парламент не має чіткої програми роботи, в тому числі над необхідними реформами. Відтак робота парламенту нагадує «тупцювання на місці», зазначив Олексій Кошель.