Депутати, закриті від громади

Чому депутати Львівської облради відмовилась спілкуватись зі своїми виборцями

17:39, 29 листопада 2016

Ще навесні я анонсував проект рішення про інтернет-приймальню Львівської обласної ради. Це один з хороших прикладів електронної демократії в Україні. Згідно з цим документом будь-який мешканець Львівщини чи України може через сайт звернутися до будь-якого депутата чи комісії облради зі своїм питанням. Онлайн-звернення прирівнюється до класичного звернення громадянина, на який адресат звернення зобов’язаний надати відповідь.

Така можливість, насамперед, дає можливість мешканцю оперативно, не відходячи від свого комп’ютера чи смартфона, звернутися до Львівської обласної ради. Також це суттєво популяризує інструмент електронної демократії серед молоді.

Керівництво області попросили мене відтермінувати розгляд проекту на півроку, бо навесні не було технічної можливості запустити інтернет-приймальню на сайті.

Нещодавно мені підтвердили технічну можливість запровадження приймальні, і 22 листопада проект рішення винесли на розгляд сесії облради.

Чесно кажучи, я навіть особливо не готувався до виступу на сесії по цьому питанню, адже був на 100% впевнений, що усі (!) депутати проголосують за політично безневинний, але гостро громадсько необхідний документ. Ми з колегами по фракції «Самопоміч» були дуже здивовані, коли більшість депутатів обласної ради не заслухали моєї доповіді, не озвучили жодного (!) запитання, а просто завалили проект рішення про інтернет-приймальню!

Зрозуміти це ганебне явище з позиції логіки просто неможливо! Схоже, більшість депутатів не бажають спілкуватися з громадою, яка їх обрала! Чи може вони бояться отримати шквал задокументованої критики своєї роботи?!

Думаю, окрім зазначених причин такої тупості та політичного нігілізму є також банальна політична помста. Помста фракції «Самопоміч» та мені, як автору цього проекту, за нашу принципову позицію при голосуванні за надання згоди на видобуток води приватному водоканалу в Городоцькому районі. Звичайно, ми за те, щоб люди отримували воду в свої домівки цілодобово і за хорошою ціною. Але потрібно ґрунтовно розібратися, звідки і скільки буде видобуватися води, на який період буде застабілізована ціна за водопостачання для мешканців і т.д. Адже на приватну компанію громада матиме на порядок менший вплив, ніж на комунальну! Ми просили надати додаткову вичерпну інформацію по цьому питанню, але до нас не дослухалися і усе-таки продавили це рішення на сесії.

Повертаючись до питання про інтернет-приймальню. Усього за 1 (!) день після моєї публікації у Facebook до мене звернулися депутати 4 місцевих рад з різних куточків України з проханням надіслати їм цей проект рішення для впровадження.

Дуже соромно, що ми, галичани, не виконуємо свою роль П’ємонту та піонера нової української політики, а граємося у політичні ігрища, блокуючи можливість нашим громадянам, і виборцям, зрештою, контролювати владу!