У Верховній Раді днями зареєстрували законопроект №8089, суть якого - зміни в податковій системі країни. Автори законопроекту - депутати БПП Андрій Шинькович і Геннадій Чекіта - пропонують скасувати третю групу для тих платників податків, які обирають для себе спрощену систему оподаткування, пише AIN.ua.
Як відомо, зараз в Україні діє спеціальний податковий режим, розрахований на малих підприємців. Його основна перевага - сплата єдиного податку замість окремих податків і зборів, спрощена бухгалтерія та звітність. До слова, третя група — дуже популярна серед українських IT-підприємців та фрілансерів, з поточною ставкою єдиного податку в 5%.
Відміна третьої групи оподаткування - одна з норм, яку пропонують депутати. Третя група, за словами авторів проекту, часто використовується, щоб оптимізувати виплату зарплат: мова йде про випадки, коли фактично наймані працівники укладають з роботодавцем договір як ФОП, що дозволяє економити на податках із зарплати.
«Наприклад, в 2017 році, щоб виплатити працівнику зарплату в 10 000 грн («на руки»), якщо він ФОП, підприємство має перерахувати до бюджету та фондів соцстрахування 1267 грн (13%), а для найманого працівника - 4150 грн (41,5%)», - йдеться в пояснювальній записці.
Також депутати пропонують знизити ставку ПДВ з 20% до 16% - щоб бізнеси перестали намагатися оптимізувати сплату цього податку. Всі ці заходи, на думку авторів проекту, допоможуть вивести українську економіку з тіні.
Також, законопроект передбачає зобов’язання Кабміну впровадити сервіс перевірки споживачами за допомогою смартфонів автентичності розрахункових документів (чеків) єдиної форми з QR-кодом, створених при застосуванні касових апаратів. Зазначена ініціатива на думку авторів документу, дозволить перевірити як дійсність виданого чеку, що дозволить мати впевненість у сплаті податків, включених до ціни товару, так і зробить значно простішим захист права покупців товарів як споживачів, а також забезпечить можливість захисту покупця від придбання фальсифікованих алкогольних напоїв, лікарських засобів та інших товарів, які можуть мати вплив на життя та здоров’я населення.
Нагадаємо, у минулому році у зв’язку з тим, що президент підписав указ про оподаткування ФОП, за перші кілька місяців 2017 року закрили понад 300 тисяч ФОП, а відкрилось тільки 50 тисяч. У квітні 2017 процес закриття ФОП припинився.