Депутатів Закарпатської облради використали для рейдерських цілей?

17:17, 21 серпня 2008

Депутат Закарпатської обласної ради від фракції "Народна" Олександр Антал 21 серпня в Ужгороді заявив про те, що депутатів обласної ради як інструмент було використано для рейдерських цілей, зокрема для передачі у комунальну власність області семи санаторіїв. Зі слів депутата, коли тривали дебати навколо проекту відповідного рішення, мовилося, що санаторії не мають документів про право власності, не сплачують достатньо податків, перебувають у занепаді. Йшлося і про те, що є люди, які готові придбати санаторії.

Як повідомив ZAXID.NET О.Антал, лише після ухвалення обласною радою рішення про передачу санаторіїв до фонду комунально майна області, стало відомо, що ця інформація не відповідає дійсності. Йдеться про санаторії "Карпати", "Синяк", "Квітка Полонини", "Сонячне Закарпаття", "Поляна", "Верховина", "Шаян".

"Сьогодні зрозуміло, що депутати стали виконавцями, інструментом у рейдерських цілях з боку керівництва ОДА", - заявив депутат.

"Господарський суд Києва за позовом ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" визнав згадане рішення обласної ради від 16.11.06 "Про прийняття цілісних майнових комплексів" таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства, - зазначив депутат. - Проте, всупереч вердикту суду та Постанові ВРУ, котрою відчуження майна профспілок заборонено, голова облради Михайло Кічковський 5 серпня звернувся до в.о. прокурора Свалявського району пана Козара за захистом порушених майнових прав. Голова облради просить, зокрема накласти арешт на майнові комплекси санаторіїв "Квітка Полонини", "Сонячне Закарпаття" та "Поляна", котрі, згідно з листом М. Кічковського, незаконно перебувають у власності ЗАТ "Закарпаттуристс" та ЗАТ "Укрпрофоздоровниця".

Прокурор, своєю чергою, 18 серпня витребував у керівництва санаторіїв документи на право власності та на право користування земельною ділянкою.

"Невже рішення суду для прокуратури нічого не важить? Чому воно не було взяте до уваги прокурором Свалявського району, - зазначив депутат. - Сьогодні санаторії, завтра - земельні ділянки. І тільки тоді депутати зрозуміють, де були їх очі, коли вони приймали такі рішення".

Як зазначив О. Антал, на базі цих санаторіїв уже створені комунальні підприємства, призначено керівництво.

Він також розповів як працює рейдерська схема. З його слів, маючи свої КП і своє керівництво оздоровниць, укладається угода, згідно з якою керівництву санаторіїв надається право вчиняти будь-які дії, в тому числі й щодо подальшої зміни власника.