Бізнес-партнер Дубневичів отримав дозвіл на приватизацію «Вірменки»

Депутатська комісія ЛМР погодила приватизацію легендарної кав’ярні

17:28, 20 вересня 2016

Депутатська комісія з питань комунальної власності Львівської міськради дозволила бізнес-партнеру Дубневичів приватизувати легендарне кафе «Вірменка». За таке рішення під час засідання 20 вересня проголосували 5 із 7 депутатів. Відтак депутати дали згоду на включення приміщення на вул. Вірменській, 19 до переліку об'єктів, що підлягають приватизації способом викупу.

Остаточний дозвіл на приватизацію кав’ярні ще розглядатимуть під час сесії Львівської міськради.

Зараз орендарем приміщення площею майже 50 м2, яке належить Львівській міськраді, є ТзОВ «Вірменка», договір оренди діятиме до 7 грудня 2016 року. Саме ж ТзОВ «Вірменка» від травня 2016 року належить бізнес-партнеру братів Дубневичів Тарасу Колодію.

Тарас Колодій вже досить давно займається ресторанним бізнесом. За даними «Наших грошей. Львів», разом із дружиною народного депутата Богдана Дубневича Тетяною він є співвласником ресторанів «Панська чарка», «Грушевський» та «Del Pesto». А його дружина Богдана Колодій спільно з дітьми народного депутата володіє приміщенням колишнього кінотеатру в парку культури ім. Б. Хмельницького, яке також переробляють в ресторан.

Новий власник кафе «Вірменка» Тарас Колодій (посередині) (фото: Тарас Колодій / Facebook)

Також Тарас Колодій є власником арт-готелю «Модерн» на просп. Шевченка та ТОВ «На Руській» – підприємством, що продає наливки під брендом «Наливки зі Львова».

Сама ж кав'ярня «Вірменка» відкрилася улітку 1979 року і довгий час була культовою серед неформальної молоді. Один із засновників руху хіпі у Львові Алік Олісевич згадував, що саме у «Вірменці» через її обмежену площу з’явилася звичка виходити з кавою на вулицю: «Вірменка не могла вмістити всіх охочих – черга стояла аж на вулицю. Тому дуже швидко знайшли вихід – купували каву і виходили з нею на вулицю. Так на бордюрчиках навколо кав’ярні могло сидіти чоловік 100». У радянський час «Вірменка» була також осередком вільнодумства, зокрема тут обмінювались самвидавом.