140 тисяч тонн вугілля цього року Добротвірська та Бурштинська ТЕС закупили у державного підприємства «Львіввугілля». Станції залишаються основним покупцем вугілля, яке видобувають у Львівсько-Волинському басейні. Та через тенденцію до збільшення закупівлі атомної енергії, що спостерігається в державі, шахтарі знову можуть залишитися без роботи.
Навіть працюючи з мінімальним складом обладнання Добротвірська ТЕС спалює 2-4 тисячі тонни вугілля на добу, а станом на 3 березня на складі станції залишилось 115 тис. тонн. Якщо правило мінімального складу обладнання скасують, а саме таке рішення зараз перебуває на розгляді в Міненергетики, станція не лише опиниться під загрозою аварійної зупинки, а й перестане закуповувати вугілля. А це означає, що шахтарі Червонограда та Сокаля знову залишаться без зарплат.
«Сьогодні Бурштинська та Добротвірська ТЕС забирають 100 відсотків видобутого нами вугілля. Але ми розуміємо, що ситуація, яка сьогодні у нас в державі, може спричинити негативні дії. Надходження від нашого басейну є містоутворюючим для Сокальського району та Червонограда. На нашому підприємстві працює 9600 осіб. Окрім того, за ними стоять ще їхні сім'ї. Тобто від реалізації нашого вугілля залежить дуже багато сфер регіону», – сказав виконуючий обов’язки директора державного підприємства «Львіввугілля» Андрій Дяченко.
Більше того, без зарплат можуть залишитися і 800 працівників Червоноградської збагачувальної фабрики, і тисячі енергетиків, що працюють на Добротвірській і Бурштинській ТЕС. Станції також є бюджетоутворюючими підприємствами у регіоні, тому зменшення їх завантаженості до нижчого, ніж допустимий, рівня може призвести до непоправних наслідків. Наприклад, якщо Добротвірська ТЕС працюватиме лише на одному енергоблоці – його аварійна зупинка залишить без енергії і тепла не тільки місто, а й половину Львівської області.
«Держава забула за вугільників. Зменшення закупівлі електроенергії на державному рівні має для нас дуже негативне значення. 10 березня у Києві буде президія, на якій ми будемо вирішувати це питання. Якщо вони не підтримають нас і не внесуть до змін в держбюджет підтримку вугільної промисловості, ми будемо боротися страйками», – коментує ситуацію голова Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин.