Розробка нової редакції закону про свободу совісті та релігійні організації в Україні містить в собі важливий конфліктний потенціал і несе в собі ризик обмеження свобод релігійних організацій. Про це заявив голова правління Громадської організації «Інститут релігійної свободи», доктор Олександр Заєць.
«Те що в нас немає гарячих точок, як в 90 роках, не означає, що конфлікту немає», – зазначив під час виступу О.Заєць.
Відтак, за його словами, держава повинна робити свої кроки у релігійній сфері дуже обережно.
Зокрема, голова правління громадської організації відзначив, що прийняття нової редакції законопроекту про свободу совісті та релігійні організації є потрібним, але ускладненим відсутністю механізму досягнення міжконфесійного консенсусу.
Кажучи про політику Президента України Віктор Януковича в релігійній сфері, Олександр Заєць висловив сподівання на те, що дії Президента врешті принесуть зміни на краще. «Налаштованість Глави держави на досягнення загального консенсусу можна охарактеризувати як позитив», – зазначив О.Заєць.
Окрім цього, громадській діяч наголосив на необхідності створення дорадчих рад релігійних організацій при Міністерстві закордонних справ України (зокрема щодо питання моралі у міжнародних зобов’язаннях України - до прикладу щодо підтримки сексуальних меншин), Мін’юсту і Мінсоцполітики, а також при податковій службі.
Нагадаємо, сьогодні, 13 травня, у Львові розпочалася XIV Всеукраїнська науково-практична конференція «Релігія і влада в Україні: культурна традиція сучасний досвід та перспективи».