Держави, які перебувають у найбільш загрозливому геополітичному становищі

17:47, 19 січня 2014

“Якщо Росія безболісно та безперешкодно загарбає Білорусь, майбутнє України як суверенної держави опиниться під загрозою.

Україна – це велика європейська держава, в якій проживає близько 45 мільйонів людей, яка має потужну промисловість  і потенційно продуктивне сільське господарство. Союз із нею збагатив би Росію і став величезним кроком до відновлення колишніх меж імперії, за чим тужать деякі державні діячі. Тому цілком імовірно, що Кремль і далі змушуватиме Україну вступити до “спільного економічного простору” з Росією, тоді як російські компанії поглинатимуть українські підприємства, відбираючи в України безпосередній контроль  над основними промисловими  об’єктами. Водночас Росія намагатиметься таємно проникнути до українських спецслужб і військового командування, щоб Україна не змогла захистити свого суверенітету, якщо виникне така потреба.

Якщо Америка занепаде, то російські лідери, врешті-решт, наважаться на відкрите об’єднання, адже Європа змовчить на загарбання Білорусі, а Грузію вдасться залякати силою. Проте ця справа надзвичайно складна: доведеться застосовувати силу та влаштувати економічну кризу в Україні, щоб українці спокійніше сприйняли офіційний союз із економічно стабільнішою Росією. Росія також ризикує спричинити запізнілі національно-визвольні повстання, зокрема на теренах україномовної західної та центральної України. Дедалі більше молодих українсько- та російськомовних людей цілковито підтримують суверенну Україну та вважають українську державність частиною її ідентичності. Отож, шанси, що Київ добровільно здасться Москві, зменшуються з плином часу, проте тиск нетерплячої Росії та байдужість Заходу можуть спровокувати конфлікт на самісінькому краю Європейського Союзу”.

ЗбігнєвБжезінський. Стратегічне бачення: Америка і криза глобальної влади.