«Енергоринок» виплатив 300 млн грн за неіснуючу електроенергію

Держкомпанія чотири роки платила гроші фіктивному виробнику електроенергії

12:18, 26 березня 2021

Державна компанія «Енергоринок» заплатила понад 300 млн грн товариству з обмеженої відповідальності, яке подало фіктивні документи про виробництво сонячної електроенергії. Виробник отримував гроші, хоча саме виробництво запустив лише через рік.

«Посадові особи товариства з обмеженою відповідальністю надали до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, недостовірні відомості про введення в експлуатацію пускового комплексу сонячної електростанції. Таким чином приватне підприємство отримало більш високий “зелений тариф” та зобов’язало ДП “Енергоринок” безпідставно сплатити кошти за реалізовану електричну енергію», – пояснило суть схеми Міністерство внутрішніх справ у п’ятницю, 26 березня. При цьому в повідомленні МВС відсутня назва ТОВ, яке таким чином незаконно заволоділо державними грошима.

За інформацією правоохоронців, компанія-виробник електроенергії звернулася до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням збільшити потужність вироблення сонячної електроенергії, у зв’язку із введенням в експлуатацію пускового комплексу. Хоча на той час роботу комплексу запущено не було. На підставі фіктивних документів приватна компанія отримала дозвіл на збільшення потужності сонячної електростанції та затверджений «зелений» тариф майже на рік раніше від фактичного зведення станції, пояснили у поліції.

«Також правоохоронці встановили, що підприємство здійснило фіктивну закупку обладнання, яке дає можливості для запуску станції. Крім того, відповідно до акту “дешифрування місцевості” на період подачі документів до Державної комісії комплекс сонячної електростанції знаходився на стадії будівництва. Тому відповідний коефіцієнт “зеленого” тарифу не міг бути застосований, а документи, які були подані до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, містять недостовірні дані», – додали в МВС.

Таким чином, державна компанія «Енергоринок» протягом чотирьох років безпідставно сплачувала приватному підприємству кошти за реалізовану електричну енергію.

25 березня у цій справі поліцейські провели низку обшуків у Києві та Запорізькій області, під час яких вилучили відповідні документи. Поліція розслідує справу за статтями «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі за попередньою змовою групою осіб», а також «Легалізація (відмивання) коштів, одержаних злочинним шляхом». Фігурантам справи загрожує до 12 років ув’язнення.