Державне бюро розслідувань оголошено конкурс на 219 посад центрального апарату, серед яких – 152 посади слідчих бюро. Про це йдеться на сторінці ДБР у Facebook.
Умови проведення конкурсу та перелік посад доступні за посиланням, зокрема майбутні працівники ДБР мають бути працездатними, без судимостей, також мають пройти спеціальну перевірку. Кандидати можуть подавати документи з 14 березня по 11 квітня включно.
Зазначається, що це перша хвиля, незабаром буде оголошено конкурс до територіальних управлінь.
Водночас до внесення змін у закон «Про Державне бюро розслідувань» неможливий конкурс на посади працівників оперативних підрозділів (змінами до закону визначається посада оперативного працівника).
Державне бюро розслідувань — правоохоронний орган України, створення якого передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України у термін до 20 листопада 2017 року.
Ідеологія відомства полягає в тому, що воно буде розслідувати кримінальні провадження, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників ГУ). ДБР остаточно має перейняти на себе функцію досудового (попереднього) слідства від прокуратури. Остання займається слідством починаючи з 1996 року на тимчасовій основі — відповідно до п. 9 Перехідних положень Конституції України.
Закон України про Державне бюро розслідувань був ухвалений 12 листопада 2015 року та набрав чинності 1 березня 2016 року[8].
Очікується, що ДБР повноцінно запрацює у вересні 2018 року.
Як повідомляв ZAXID.NET, в листопаді 2017 року конкурсна комісія обрала львів’янина Романа Трубу головою ДБР, . Згодом стало відомо, що у 2014 році Труба на посаді прокурора підтримував у суді звинувачення проти учасників Євромайдану.