Державний борг України перевищив 1,5 трильйона гривень

15:34, 23 травня 2015

За минулий рік державний і гарантований борг через девальвацію виріс на 82,2% до ₴1,1 млрд, переваливши за 70% ВВП, у той час як в доларовому еквіваленті державний і гарантований борг знизився на $3,4 млрд - до $69 ,8 млрд

Про це повідомляє Дзеркало тижня.

«Незважаючи на те, що в доларовому еквіваленті державний і гарантований борг знизився в минулому році на $3,4 млрд - до $69,8 мільярдів, у гривневому еквіваленті за майже триразової девальвації національної валюти цей показник за минулий рік збільшився на 88,2%, досягнувши ₴1,1 трлн і перевалив за 70% вітчизняного ВВП. А за підсумками курсових перерахунків першого кварталу вже нинішнього року його номінальна сума досягла ₴1,5243 трлн, зрівнявшись з минулорічним номінальним ВВП країни (₴1,567 трлн)», - йдеться у статті.

Зазначається, що нинішній рівень боргового навантаження на країну непідйомний навіть з урахуванням допомоги від МВФ та інших нечисленних донорів.

Згідно з урядовими викладками, Україна отримала торік $9 млрд, а виплатила - $14 млрд. Цього року поки що очікується не більше $8 мільярдів, а виплатити за позиками треба $16 млрд. А за найближчі 4 роки з української держави належить виплатити за внутрішніми і зовнішніми позиками понад $47 млрд, тоді як потенційна донорська підтримка поки що не перевищує $15 млрд.

«Цифри сумні, і лише пролонгація зі зниженням ставок запозичень (без їх часткового списання) хоч якось поліпшать ситуацію, але тільки на найближчі п'ять років, а державний і гарантований державою борг однаково перевищуватиме 70% від ВВП (згідно з чинною МВФською програмою)», - підкреслюється в повідомленні.