Державний «Укрексімбанк» хоче відкласти термін погашення боргу до 2022 року

11:11, 21 квітня 2015

Державний «Укрексімбанк» запропонував власникам своїх єврооблігацій із терміном погашення 27 квітня 2015 року механізм їх реструктуризації. Банк пропонує погашення 50% основної суми боргу до 27 квітня 2019 року та інших 50% суми основного боргу - протягом 6 років рівними піврічними платежами, починаючи 27 жовтня 2019 року до остаточного погашення 27 квітня 2022 року, повідомляє УНІАН.

Одночасно, банк пропонує з 27 квітня підвищити процентну ставку за облігаціями до 9,6% річних із 8,4%, що діють на даний час. Крім того, банк пропонує змінити умови угоди про позику, щоб дефолтом за валютними борговими цінними паперами вважалося невиконання зобов'язань за ним на 12% або більше від загального обсягу активів банку.

Банк заявив про наміри клопотати перед Кабінетом міністрів про допомогу для ефективної роботи та забезпечення виконання своїх зобов'язань перед кредиторами.

Нагадаємо, 17 квітня 2015 міністр фінансів Наталія Яресько попередила про можливість оголошення дефолту державного «Укрексімбанку». Вчора 20 квітня, міністерство фінансів запропонувало кредиторам «Укрексімбанку» реструктуризувати єврооблігації установи з терміном погашення у квітні 2015 року на умовах пролонгації платежів на 10 років без скорочення суми виплат зі збереженням відсоткової ставки купону на рівні 8,4%. Переговори з кредиторами планують провести 27 квітня. Рішення щодо реструктуризації бондів «Укрексімбанку», за інформацією Мінфіну, повинно бути прийнято за умови кворуму зборів кредиторів і згоди 75% голосуючих.

Переговори з кредиторами мають бути завершені у травні 2015 року, до прибуття місії Міжнародного валютного фонду для першого перегляду програми, в рамках якої й проводиться реструктуризація частини зовнішнього боргу України.

МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки 11 березня. Нова програма дозволить відкрити доступ до міжнародного фінансування близько 40 млрд дол. у найближчі 4 роки. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня.