Держбюджет буде змінено за підсумками переговорів з міжнародними кредиторами

08:57, 29 грудня 2014

В прийнятому вночі держбюджеті-2015 закріплено, що уряд внесе проект правок до нього в парламент до 15 лютого після переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

Про це під час представлення законопроекту перед його голосуванням заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Серія статей буде змінюватися в залежності від того, як домовимося з міжнародними кредиторами», – сказав прем'єр і уточнив, що такі переговори почнуться 7 січня.

Очільник уряду наголосив, що ключова мета прийнятого держбюджету на 2015 рік - фінансування національної безпеки і оборони. За його словами, безпосередньо на безпеку і оборону виділяється 80 млрд грн, а додатково до них 1,8 млрд грн – мобілізованим, які будуть призвані в Збройні сили, 2,9 млрд грн – на інші органи безпеки оборони і ще 6,9 млрд грн - на держгарантії для підприємств «Укроборонпрому» на виробництво нової техніки і ремонт вже наявної.

«Фактично, загальний обсяг фінансування витрат на національну безпеку і оборону - 90 млрд грн», – заявив Яценюк.

Коментуючи пропозиції фракцій коаліції, він повідомив про те, що в бюджет закладаються доходи від продажу радіочастот для мобільного зв'язку на 3G в розмірі мінімум 6 млрд грн і дивіденди від «Укрнафти» у розмірі 1,78 млрд грн.

За словами прем'єра, на капітальні видатки виділяється 4,5 млрд грн, з яких 3 млрд грн - на фонд національного розвитку з акцентом на інфраструктурні проекти на селі, 0,5 млрд грн - на добудову Охматдиту, а 1 млрд грн, який залишився, буде розподілений Кабміном між регіонами за погодженням з бюджетним комітетом парламенту.

У той же час Яценюк зазначив, що саме стаття капітальних витрат буде балансуючою під час технічного доопрацюванні держбюджету до підписання, оскільки на цей час його остаточні показники відсутні і будуть підраховані лише після врахування серії інших законів, прийнятих депутатами в неділю і в ніч на понеділок.

Прем'єр також уточнив, що у зв’язку з труднощами, які відчуває Київ, в держбюджет внесена норма про надання столиці до 15 лютого 1,9 млрд грн субвенції для виконання зобов'язань за здійсненими запозиченнями.

Крім того, враховано пропозиції про виділення 200 млн грн на закупівлю необхідної країні пожежної техніки, а також додаткове фінансування на гемодіаліз і потреби онкохворих.

Говорячи про фінансування дефіциту НАК "Нафтогаз України", А.Яценюк зазначив, що з 110 млрд грн в 2014 році його планується скоротити до менш ніж 32 млрд грн, а у випадку підвищення цін на газ до ринкового рівня зекономлені гроші підуть на субсидії, які отримуватимуть, за попередніми даними, від 15 до 20 млн громадян країни.