Держдума Росії прийняла заяву по ситуації в Криму

10:14, 18 березня 2014

Державна Дума РФ сьогодні, 18 березня, прийняла заяву «Про ситуацію в Республіці Крим», підтвердивши свою готовність прийняти півострів до складу Росії.

Заява ініційована спікером Держдуми Сергієм Наришкіним, а також лідерами всіх чотирьох парламентських фракцій – Володимиром Васильєвим («Єдина Росія»), Володимиром Жириновським (ЛДПР), Геннадієм Зюгановим (КПРФ) і Сергієм Мироновим («Справедлива Росія»).

«Державна Дума Федеральних Зборів РФ вітає вільне волевиявлення народу Криму на референдумі 16 березня 2014 про входження Республіки Крим та міста Севастополя до складу Російської Федерації. Депутати Державної Думи висловлюють впевненість у тому, що органи державної влади та управління Республіки Крим підтримуватимуть на її території мир, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду і мовне різноманіття, що склалися на цій території», - йдеться у заяві.

Держдума зобов'язується своїми рішеннями і діями сприяти соціально-економічному розвитку Криму і стабільності на його території в перехідний період.

Крім того, депутати обіцяють «сприяти забезпеченню безпеки всіх осіб, що знаходяться на території Республіки Крим, незалежно від громадянства, національності, мовної та релігійної приналежності, дотриманню їх законних прав і свобод».

Депутати - представники всіх парламентських фракцій прийшли у вівторок на пленарне засідання Держдуми з георгіївськими стрічками на грудях.

Вони пояснюють це історичною подією - визнанням Росією незалежності Криму і «майбутнім вступом Республіки Крим до складу Росії».

У другій половині дня, о 15:00 (13:00 за київським часом), обидві палати Федеральних Зборів зберуться в Георгіївському залі Кремля, щоб почути виступ президента РФ у зв'язку із зверненням республіки Крим та міста Севастополя про прийом до складу Російської Федерації.

Нагадаємо, Путін уже розпорядився підписати договір про приєднання Криму до складу Росії.

17 березня парламент Криму проголосив незалежність Криму і водночас звернувся до РФ з проханням приєднати Республіку Крим.